Kültür&Sanat

Zoru Başaranlar kitabının basın tanıtım toplantısı yapıldı!

Mezitli Belediyesi, Kadın Üretici Pazarında verilen mücadeleyi anlatan İpek Ongun imzalı Zoru Başaranlar kitabının basın tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Mezitli Belediyesi, Kadın Üretici Pazarında verilen mücadeleyi anlatan İpek Ongun imzalı Zoru Başaranlar kitabının basın tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle katılımın sınırlı olduğu tanıtım toplantısı, Mezitli Belediyesi Amfitiyatro’da yapıldı.

Zoru Başaranlar basın tanıtım toplantısına; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kitabın yazarı İpek Ongun, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Ethem Güzel, üretici kadınlar ve gazeteciler katıldı.

Kitabın Belgeseli Çok Beğenildi!

Tanıtım etkinliğinde, Kadın Üretici Pazarlarının kurulma ve kitabın yazılma süreci hakkında bilgiler verildi. Kitabın aşamalarının anlatıldığı mini belgesel, katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Belgeselin gösterimi sonrası kürsüye gelen yazar İpek Ongun, kitabın ilk teklif edildiği zaman yaşadığı heyecanı anlattı.

“Büyük Onur Duydum”

İpek Ongun yaptığı konuşmada; “Aldığı ödüllerle ve gerçekleştirdikleri başarıyla Kadın Üretici pazarlarını yakinen biliyordum ancak kitabın yazma fikri beni son derece heyecanlandırdı. Büyük onur duydum. Çünkü Mezitlili kadınların mücadelesi tüm dünyaya örnek olacak başarının öyküsü aslında. Bunun bir parçası olmak en büyük mutluluk” ifadelerini kullandı.

İpek Ongun konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Kadın Üretici Pazarları, kadınlarımızın bilinçlenmesi ve gelecek kuşaklara önemli bir miras bırakması açısından son derece önemli. Görüştüğüm kadınlar bunu büyük gururla dile getirdi. Daha önce ev ve tarla arasında sıkışıp kalmış kadınlarımız şimdi aile bütçesine katkıda bulunan, geleceğe umutla bakan bireyler haline geldi.”

“Üretici kadınlarımızı dünya duysun istiyoruz”

Ülkemize damgasını vuran kadınları tüm dünyaya tanıtmak istediklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan şu ifadeleri kullandı: 

“Zaman geçince belki de unutulacak isimleri. Bu başarı hafızalara kazınsın istedik. Bunu içimizden biri Mersin’i ve yüreğini bilen bir yazarımız olursa bu duyguları daha iyi anlatır diye düşündük Sayın İpek Ongun’dan bunu istirham ettik kendisi hiçbir bedel ve hiçbir karşılık beklemeksizin gönüllü olarak yazdı.”

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu