Koronavirüs

Yenişehir Belediyesi öğrenci yurdunu sağlık çalışanlarına açıyor!

Yenişehir Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete açmayı planladığı Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nu pandemi nedeniyle sağlık çalışanlarına tahsis edecek.

Yenişehir Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete açmayı planladığı Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu‘nu pandemi nedeniyle sağlık çalışanlarına tahsis edecek.

4 yıldızlı otel konforundaki yurt binasında, her odada bir kişi kalmak üzere 102 sağlıkçının kalabilecek ve sağlıkçıların aileleri riskten uzak tutulabilecek.

Koronavirüs salgınına karşı mücadelerini sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi, sağlıkçılar için harekete geçti. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sağlıkçıların enfekte olma ihtimaline karşı ailelerinin etkilenmemesi için böyle bir hizmet verme kararı aldıklarını belirtti.

Yenişehir Belediyesi sağlık çalışanlarının yanında!

Sağlık çalışanlarının ve ailelerinin koronavirüs tehlikesine karşı büyük risk altında olduğunu belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle geçtiğimiz gün Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz Mersinli hocamız Dr. Turgut Erkutlu başta olmak üzere yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyorum. Canları pahasına topluma hizmet etmeyi görev sayan çok kıymetli sağlık emekçilerine buradan şükranlarımı sunuyorum.  Sağlık çalışanları ve tabi ki aileleri çok büyük bir risk altında. Onlar hastalarla muhatap olmak ve hastanın tedavisini yapmak zorundalar. Ve daha sonra da evine gidip çocukları ve aileleriyle yan yana gelmek durumda kalıyorlar. Mersin Tabip Odası Başkanı Sayın Mehmet Antmen geçtiğimiz gün bizleri aradı. Ve ‘Bize konaklama konusunda destek olabilir misiniz?’ diye sordu. Şuanda 102 odalı interneti, ısıtma ve soğutma sistemi, kafeteryası, çalışma odaları olan 4 yıldız ayarındaki yurdumuz hazır. Üniversiteli öğrenciler için yaptığımız ve bu dönem başında hizmete açmayı planladığımız erkek öğrenci yurdunu pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarının hizmetine sunacağız. 7 Eylül tarihinde yapacağımız belediye meclis toplantısında bu teklifi getireceğiz ve Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdumuzu sağlıkçılarımızın hizmetine açacağız. Her odada bir kişi kalacak şekilde planlamamızı yapacağız. Halk sağlığı için canlarını feda sağlık çalışanlarını korumak bizim de görev ve sorumluluğumuz. Ülkemizde Covid ile mücadele eden doktorundan eczacısına ve hemşiresinden hasta bakıcısına kadar tüm sağlık çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

“Görünenden daha büyük bir pandemi süreci ile karşı karşıyayız!”

Pandemi sürecinin bitmediğini ve koronavirüsün (Covid-19) hızla yayıldığına dikkat çeken Başkan Özyiğit açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Maalesef görünenden ve hissettiğimizden çok daha büyük bir pandemi süreci ile karşı karşıyayız. Geçmişte olduğumuzdan belki de on katı daha fazla dikkatli olmak zorundayız. Bazı tedbirlerin ortadan kaldırılması ye da tesislerin açılması vatandaşlarımızda bu iş bitti algısı oluşturdu. Ancak maalesef korona virüs henüz bitmedi ve çok hızlı yayılıyor. Ve büyük boyutları ulaştı. O yüzden evimizden çıkmak konusunda lütfen dikkatli olalım. Tedbirlerimizi alırken,  çok acil değilse de çıkmayalım.”

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu