Mersin'de Bugün

Dişleri fırçalamanın en iyi yolu

Diş fırçalamanın en düzgün yolu hakkında birçok munfasıl görüş var. Diş Doktoru Pertev Kökdemir, hastaların birçoklarının tıpkı soruyu merak …

Dişleri fırçalamanın en iyi yolu
10 okunma
09 Temmuz 2020 - 12:18
TAKİP ET:

Diş fırçalamanın en düzgün yolu hakkında birçok munfasıl görüş var. Diş Doktoru Pertev Kökdemir, hastaların birçoklarının tıpkı soruyu merak ettiğini belirterek, bahse açıklık getirdi.

Dişleri fırçalamanın en düzgün yolu

Günde iki defa ve minimum iki dakika dişlerinizi uygun fırçalar ve ara yüzlerin temizlenmesi için sistemli diş ipi kullanırsanız düzgün bir bakım sağlamış olursunuz.

Birçok insanın diş fırçalarken tahammül vadesi azdır ve umumide fırçalama sırasında aceleci davranılır.

Diyelim ki bu hususta ehliyetli vakit ayırmıyorsunuz ya da fırçalama sürenizin ehil olduğunu düşünüyorsunuz. Bu cins durumlarda kullandığınız şarjlı diş fırçaları size rehberlik edebilir. Zira şarjlı diş fırçalarında bir zamanlayıcı vardır ve en az iki dakika fırçalayıncaya kadar kapanmazlar. İki dakikaya ulaştığınızda titreşim ile sizi uyarırlar. Şarjlı diş fırçalarına dişleriniz ve diş etlerinizin üzerinde hareket ettirmeniz kafidir. Alışılagelmiş diş fırçalarını ise yarısı dişe yarısı diş etine gelecek halde meskene fırça uçları diş etine bakacak halde hafif eğimli tutarak dairesel hareketlerle fırçalamak yanlışsız bir usuldür. Fırçalama sırasında vadeyi sizin tutmanız gerekecektir fakat bunun kolay bir yolu diş fırçalamaya başlarken cep telefonunuzdan sevdiğiniz bir şarkıyı açıp müzik bitmeden fırçayı bırakmamanızdır.

Ve unutmayın, inci beyazı dişler ve sağlıklı bir ağıza sahip olmak için ihtimam göstermek, vakit ayırmak ve nizamlı tabip ziyaretlerini gerçekleştirmek gerekir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.