Koronavirüs

Tarsus’ta seminere katılan öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıktı, okul karantinaya alındı!

Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan Kelahmet İlkokulu-Ortaokulu'nda görevli bir öğretmenin Covid-19 (koronavirüs) testi pozitif çıktı, okul karantinaya alındı.

Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan Kelahmet İlkokulu-Ortaokulu‘nda görevli bir öğretmenin Covid-19 (koronavirüs) testi pozitif çıktı, okul karantinaya alındı.

Eğitim Sen Tarsus Şubesi tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs salgını yok sayılarak öğretmenlerin seminerlere çağrıldığı, sendikanın uyarılarına rağmen bakanlığın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyerek eğitim emekçilerini savunmasız bıraktığı ifade edildi.

Tarsus’ta bir okul karantinaya alındı, başka bir okulda müdür ve müdür yardımcısında koronavirüs çıktı!

Kelahmet İlkokulu-Ortaokulu seminere katılan öğretmenin test sonucunun pozitif çıkması sonrası karantinaya alınırken, Tarsus’ta bulunan bir başka okul olan Turgut İçgören Ortaokulu’nda müdür ve müdür yardımcısının Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Eğitim Sen’den Bakanlığa çağrı

Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamada Covid-19 test sonucu pozitif çıkan öğretmenlerin kendilerini kaygılandırdığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Eğitim Sen olarak okullarda salgına yönelik önlemler alınmadan kalabalık ortamlarda toplantı, çalışma, kurul vb. yapılmamasını, eğitim emekçilerine düzenli test yapılamasını talep ediyoruz. Yüz yüze eğitime başlanabilmesi için bakanlık vakit kaybetmeden okullarda gerekli düzenlemeleri yapmalı, ek derslik açılması, yeni öğretmen atamaları yapılarak sınıf mevcutlarının düşürülmesi de acil talebimizdir.” (Evrensel)

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu