Koronavirüs

Tarsus’ta Posta Dağıtım Merkezi’nde 4 memurun koronavirüs testi pozitif çıktı!

Mersin'in Tarsus ilçesinde PTT'ye bağlı Posta Dağıtım Merkezi'nde 1'i şef, 3'ü posta memuru olmak üzere 4 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı...

Mersin’in Tarsus ilçesinde PTT’ye bağlı Posta Dağıtım Merkezi’nde 4 memurun koronavirüs testi pozitif çıktı, diğer memurlar çalışmaya devam ediyor. 26 Ağustos 2020 Çarşamba (bugün) Tarsus PTT koronavirüs (Covid-19) vakaları haberinin detayları…

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen‘in açıklamaları Mersin’de bugün gündem oluşturdu. Tarsus’ta dört memurun covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyuran Antmen, bu kişilerle beraber çalışan memurların çalışmaya devam ettiğini belirtti.

“Tarsus’ta Posta Dağıtım Merkezi, Korona Dağıtım Merkezi’ne dönüşmüş durumda”

Biri şef, üçü dağıtım memuru olan kişilerin koronavirüse yakalanmalarına rağmen, çalışma arkadaşlarının halen çalıştırıldığı bilgisi kendisine geldiğini söyleyen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“İnanılır gibi değil. Koronavirüse yakalanan 3 posta memuruna yakın temas halinde çalışan diğer personel halen çalıştırılmaya devam ediyor. Bu insanların hayatının hiç önemi yok mu? Bu personele test bile yapılmıyor. Gittikleri evlerdeki, iş yerlerindeki, muhtarlıklardaki vatandaşın canının hiç değeri yok mu? Mersin Tarsus’ta Posta Dağıtım Merkezi Korona Dağıtım Merkezine dönüşmüş durumda.”

Tarsus’ta posta dağıtım merkezinde 30 kişiden fazla insanın çalıştığını ifade eden CHP’li Alpay Antmen “Tarsus Posta Dağıtım Merkezi bu duruma rağmen halen çalışmaya devam etmektedir. Acilen karantinaya alınmalıdır. Tedavi altına alınan personelin kimlerle temas ettiği bulunmalı ve o vatandaşlara da test yapılmalı” dedi.

Dağıtım merkezindeki bazı kişilerde Covid-19 semptomları görülüyor!

CHP’li Alpay Antmen açıklamalarını şu sözlerle sona erdirdi:

PTT’de koronavirüs vakalarının artacağından endişeliyiz. Dağıtıcı personel işi gereği neredeyse her eve her dükkana, her resmi daireye ve her muhtarlığa girmek durumunda. O zaman çok daha vahim bir tablo karşımıza çıkabilir. Derhal önlem alınmalı. Çalışanların ve vatandaşların canı bu kadar mı ucuz? Anlaşılan o ki PTT’de çalışan emekçinin pul kadar değeri yok!

Kaynak: İstanbulgercegi.com

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu