Son 24 saatte 45 vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti! 02.09.2020 - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

29 Eylül 2020 - 02:21

Son 24 saatte 45 vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

2 Eylül 2020 Çarşamba günü (bugün) Türkiye genelinde günlük Koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayıları belli oldu! Türkiye’de bugün koronavirüs vaka-vefat artış-azalış nasıl oldu? Vakalar artıyor mu azalıyor mu? İşte 2 Eylül Çarşamba günü rakamları…

Son 24 saatte 45 vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!
Son Güncelleme :

02 Eylül 2020 - 21:03

1 okunma

2 Eylül 2020 Çarşamba günü (bugün) Türkiye genelinde günlük Koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayıları belli oldu! Türkiye’de bugün koronavirüs vaka-vefat artış-azalış nasıl oldu? Vakalar artıyor mu azalıyor mu? İşte 2 Eylül Çarşamba günü rakamları…

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’de vaka sayısının en fazla olduğu ilin Ankara olduğunu açıkladı. Bakan Koca 02 Eylül 2020 Çarşamba günü yaptığı açıklamada artış olan şehirleri ve vaka sayılarını açıkladı.

Birinci dalganın ikinci pikini yaşıyoruz!

Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birinci dalganın ikinci pikini yaşadığını duyurdu.

Fahrettin Koca, 2 Eylül 2020 çarşamba günü (bugün) Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre son 24 saattte 45 yurttaş yaşamını yitirdi, bin 596 yeni vaka tespit edildi. Buna göre Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 462’ye yükseldi.

Fahrettin Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

► Koronavirüsün birinci dalgasının ikinci pikini yaşıyoruz, bayramlar ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi.

► Salgın artarak devam ediyor. Virüs her geçen gün daha fazla insana bulaşıyor. Her gün test sayımızı artırıyoruz. Yeni hasta sayımız düşmüyor.

►Bugünkü toplam hasta sayısı 1596. Bugün hayatını kaybeden, vefat edenlerin sayısı 45. Bugün toplam test sayısı 107 bin 927. İyileşen sayı 947. Ayrıca bu dönemde toplam ağır hasta sayımız 1017. Hastalarda zatürre oranımız ise bildiğiniz gibi her geçen gün uyguladığımız tedavilerle yüzde 7,6’ya kadar düşmüş oldu. Erken dönemde ilaç uygulamanın ne kadar önemli olduğunu, sonuç aldığımızı gösteren bir durum.

Vaka sayısı en fazla olan il Ankara!

►Şu an Türkiye’de vaka sayısının en fazla olduğu il Ankara. İstanbul’u 2 kat oranında geçmiş durumda. Tedbirleri Ankara’da daha yoğunlaştıran bir yaklaşım içindeyiz.

►Bilim Kurulu bir tavsiye kuruludur. Bilim Kurulu’nun karar verici olmadığı bu anlamda söylendi. Kurulun tavsiye kararlarının uygulanma konusunda bir hassasiyet gösterildiğini söylemek istiyorum.

► Düğünlerle ilgili organizasyonun nikah tarzında olması, nişan, kına gibi etkinliklerin yapılmaması şeklinde Bilim Kurulumuzun önerisi oldu.

Ankara’da kapatılan hastanelerin yeniden açılacağı iddiası: Bizim zaten kapatılan hastaneleri açmak gibi bir eğilimimiz vardı

Rusya’nın geliştirdiği koronavirüs aşısıyla ilgili: Dosyasına bakıldı, önemli bir aşamada olduğunu söyleyebilirim. Zannediyorum önümüzdeki günlerde de Faz-3 çalışması için izin verilmiş olur.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.