Mersin'de Bugün

Uykusuzlukla mücadele için bu çayları deneyin

Uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz? Sahih uyku umum sıhhatiniz için son kademe değerlidir. Uyku yoksunluğu kalp sıhhatinizi, zihinsel sıhhatinizi …

Uykusuzlukla mücadele için bu çayları deneyin
15 okunma
08 Temmuz 2020 - 14:18
TAKİP ET:

Uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz? Sahih uyku umum sıhhatiniz için son kademe değerlidir. Uyku yoksunluğu kalp sıhhatinizi, zihinsel sıhhatinizi ve vücut yükünüzü etkileyebilir. Birçok kişi vücuda kâfi uykuyu sağlamakta zorlanır.

Şayet çay tutkunuysanız, size uygun haberlerimiz var. Birtakım çaylar daha uygun uykuya yardımcı olabilir. Birtakım bitkisel çaylar, sakinleştirici bir tesir bırakan ve uykusuzlukla savaşmanıza yardımcı olan özelliklerle doludur başkaca çeşitli sıhhat yararları ile sunarlar. İşte daha düzgün uyku için denemeniz gereken birtakım çaylar.

Papatya çayı

Papatya çayının birçok sıhhat yararı vardır. Papatya çayı içmek vücudunuzda sakinleştirici bir tesir bırakır ve daha yeterli uyumanıza yardımcı olur. Kan şekeri seviyelerini denetim etmeye yardımcı olabileceğinden şeker hastaları için de yeterlidir. Ayrıyeten regl ağrılarına karşı da papatya çayı yardımcı olabilir.

Lavanta çayı

Lavanta, çeşitli emeller için kullanılan güçlü bir bitkidir. Lavanta çayı, lavanta çiçeğinin kurutulmuş tomurcukları ile hazırlanır. Bu çay ayrıyeten rahatlamanıza ve daha âlâ uyumanıza yardımcı olur.

Yeşil çay

Yeşil çay kilo kaybı için yaygın olarak tüketilir. Sair sıhhat yararları da vardır. Yeşil çay, gerilimi azaltan ve dinlendirici bir uyku sağlamanıza yardımcı olan amino asit theanine içerir. Bu çay zihinsel sıhhatiniz için de güzeldir. Daha yeterli uyku için kafeinsiz yeşil çay tercih edin.

Nane çayı

Nane çayı kalori ve kafein içermez. Hem nane yağı hem de çayı, daha uygun uykuya yardımcı olabilir. Başkaca sindirimi destekler ve baş ağrılarını azaltır. Tadı arttırmak için limon ekleyebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.