Mezitli'de tatil sitelerinde koronavirüs vakaları! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

28 Eylül 2020 - 17:14

Mezitli’de tatil sitelerinde koronavirüs vakaları!

Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Tece mahallesinde (beldesi) birçok tatil sitesinde koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildiği iddia ediliyor! 14 Ağustos 2020 son dakika bilgileri…

Mezitli’de tatil sitelerinde koronavirüs vakaları!
Son Güncelleme :

14 Ağustos 2020 - 1:25

0 okunma

Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Tece mahallesinde (beldesi) birçok tatil sitesinde koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildiği iddia ediliyor!

Mersin Merkez’de denize girilen tek ilçe olan Mezitli‘nin yaz döneminde nüfusu kalabalıklaşan yerlerinden olan Tece‘de birçok yazlık siteden Covid-19 iddiaları geliyor.

Bölgenin büyük sitelerinden birinde bir vatandaşın koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve hastanede tedavi gördüğü, ziyaretlerde bulunduğu komşuların ise kendilerini karantinaya aldıkları söyleniyor.

Site görevlileri doğruladı!

İddiaları doğrulatmak için söz konusu siteye giden Mersindebugun.com editörü, sitede koronavirüs vakası olduğunu doğrulatırken, yönetim tarafından site sakinlerine durumun bildirildiği öğrenildi.

Siteye dışardan gelen misafirler maske takmadan giremiyor ve vaka olduğu yönünde uyarılıyor.

Birçok vatandaş evden dışarı çıkmıyor!

Söz konusu vatandaşın test yapana kadar sitede görüştüğü kişiler, akrabaları ve arkadaşları kendilerini karantinaya aldı.

Virüs komşu siteye de sıçradı!

Koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşın yan siteden bir komşusunu da ziyaret ettiği ve o kişinin de test sonucunun pozitif çıktığı ve şuanda evinde tedavi gördüğü, karantinada olduğu öğrenildi.

Tece’de bir markette de koronavirüs vakası olduğu iddia edildi!

Sitelere çok yakın bir süpermarkette de bir çalışanın Covid-19’a yakalandığı iddia ediliyor. Bölgede yaşayan vatandaşların iddiasına göre test sonucu pozitif çıkan vatandaş izne ayrıldı. Ancak bu iddia henüz doğrulatılamadı.

Sokakta çok sayıda vatandaştan edinilen bilgiye göre binlerce insanın yürüyüş yaptığı bölgede insanların bir kaç gündür daha dikkatli davranıyor ve söz konusu sitelerde çocukların aşağıya inmelerine mümkün oldukça izin verilmiyor.

Not: Site isimleri, görüşme röportaj şeklinde gerçekleşmediği için paylaşılmamıştır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.