Asayiş

Mezitli’de hırsızlıkta sınır tanımadılar!

Mezitli Belediyesi'nin vatandaşlara hizmet amacıyla hayata geçirdiği projeler, hırsızların hedefi oldu...

Mezitli Belediyesi’nin vatandaşlara hizmet amacıyla hayata geçirdiği projeler, hırsızların hedefi oldu. Down Kafe’den bağış kutusu ile başlayan hırsızlıklar, Örgülü Sokak’ta güvenlik kameraları ile sürerken son olarak Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphane’den diz üstü bilgisayar ve bazı eşyalar çalındı.

Down Kafe’den zihinsel engelli çocuklar vakfı adına konulan bağış kutusu ile başlayan hırsızlık serisi, Mezitli‘ye turist çekmek için yapılan Örgülü Sokak’taki güvenlik kameralarının çalınması ile devam etti.

Hırsızlıklar bu kadarla sınırlı kalmadı ve imkanı olmayan çocukların ders çalıştığı Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphane’ye giren hırsızlar diz üstü bilgisayar ve bazı eşyaları çaldı.

Başkan Neşet Tarhan tepki gösterdi!

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan yapılan hırsızlıklara şu sözlerle tepki gösterdi:

“Zihinsel engelli çocuklarımıza yapılan küçük bağışlara, Kafe Kütüphanemizde imkanı bulunmayan çocuklarımızın eğitim ekipmanlarına kadar göz diken hırsızlar, güvenlik kameralarını da çalacak kadar işi büyütmüşlerdir. Vatandaşlarımıza hizmet için yaptığımız projelere zarar vererek, eşyaları çalan bu kişiler asıl büyük zararı, bu yerleri kullanan vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, engelli çocuklarımıza vermişlerdir.”

“Saldırılar hizmet üretme sevdamızın önüne geçemyecek”

“Saldırılar, hizmet üretme sevdamızın önüne geçemeyecek. Çöp kovalarımızı çaldılar, hemen yerlerine daha yeni ve sağlamlarını yerleştirdik. Sahillere koyduğumuz duş ve tuvaletlerin tahrip edilmesine karşı hızlı bir biçimde hareket ederek yeniledik. Mezitli Deresine atılan bank ve masaları yenileriyle değiştirerek sabitledik. Çalınan güvenlik kameralarını yerlerine taktık. Çocuklarımızın eğitiminin engellenmesi için Kafe Kütüphanemizde hizmete devam ettik.”

“Mezitlilerin hizmetlere yapılan saldırılara karşı yanımızda olacağından şüphemiz yok”

Başkan Neşet Tarhan konuşmasını şu sözlerle sona erdirdi:

“Tüm proje ve hizmetlerimizde her zaman yanımızda olan ve bizleri destekleyen değerli Mezitlililerin, hizmetlere yapılan saldırıları da korumakta yanımızda olacağından hiç şüphemiz yok. Vatandaşlarımızdan tek talebimiz böylesi durumlarda karşılaşmaları halinde hemen güvenlik güçlerine ya da belediye görevlilerimizse haber vermeleridir. Saldırılar karşısında elimizi güçlendirecek yegane destek yapılan hizmetlerin korunması için gösterilen dayanışmadır”

Kaynak: mezitli.bel.tr

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu