Eğitim

Mezitli’ye yeni bir Çocuk Gündüz Bakımevi yapılacak!

Mezitli'ye yeni bir Çocuk Gündüz Bakımevi yapılacak!

Mezitli’ye yeni bir Çocuk Gündüz Bakımevi yapılacak! Mezitli’nin yeni çocuk gündüz bakımevi nerede ne zaman yapılacak? Kaç öğrenci ve öğretmen görev alacak? İşte haberin detayları…

Mezitli‘nin 5 yıldır en beğenilen eğitim kurumlarından olan 170 öğrenci kapasiteli Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nin ardından ilçeye yeni bir çocuk gündüz bakımevi yapılacak.

Yeni Çocuk Gündüz Bakımevi Mezitli’de nereye ne zaman yapılacak?

Çocukların eğitim alacağı anaokulu Mezitli’nin Akdeniz Mahallesi’ne yapılacak. Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evi 120 öğrenci kapasiteli olacak. Yeni çocuk gündüz bakım evinin temeli 3 Eylül 2020 Perşembe günü atılacak.

Neşet Tarhan: “Önceliğimiz halkın güvenini kazanmaktı”

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan yeni anaokulu hakkında yaptığı açıklamada, hayırseverlerin desteğiyle yeni bir eğitim kurumunun temellerini atacaklarını söyleyerek; “Göreve geldiğimizde önceliğimiz halkın güvenini kazanmaktı. Sağladığımız bu güven sonrası hayırsever vatandaşlarımız Mezitli’ye çok önemli eserler kazandırdılar. Bu güvenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Onlarca öğretmen ve işsiz vatandaş, iş sahibi olacak”

Başkan Neşet Tarhan açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: 

“Kentimiz gelişiyor. Ama gelişmek sadece binalar yapmak, yolları yapmak değildir. Yeni yapılanma bölgesinde parklar, spor alanları ve ihtiyaçlarını karşılayacağı hizmetleri sunabilmektir. Bu nedenle ikinci çocuk gündüz bakımevini en hızlı gelişen Akdeniz mahallemize yapmayı uygun gördük. Çocuk gündüz bakımevimiz daha önce hayata geçirdiğimiz Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinden daha modern bir yapıda olacak. Bu aynı zamanda onlarca öğretmenin ve işsiz vatandaşımızın iş sahibi olması demektir.”

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu