Ekonomi

MESKİ’nin yeni Müdürü Aydın’dan transfer İrfan Korkmaz oldu!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, 1.5 yıla yakın görev süresinde üçüncü MESKİ Genel Müdürü’nü seçerken, üç ismin de başka illerden transfer edilmesi dikkat çekti.

Göreve geldiğinde İzmir’den Erhan Bey’i transfer eden Başkan Seçer, Bey’in Mersin’den kısa sürede ayrılmasının ardından MESKİ Genel Müdürlüğü için Kocaeli’den Alaeddin Alkaç’ı getirmişti.

Alaeddin Alkaç’ın görevden ayrılmasının ardından yerine getirilen isim ise İrfan Korkmaz oldu. Korkmaz, 2019 yılında Aydın’dan MESKİ’ye transfer edilmişti.

Su faturaları ve kesintileri Alkaç’ın görevden alınmasına neden oldu!

Mersin’de son 1 yılda üç konuda su sorunu vatandaşın tepkisini çekmişti. Önce ilk aboneliklerde alınan kanalizasyon katılım payı yüzde 2’den hesaplanıp vatandaş yüksek miktarda para ödemek zorunda kaldı.

Pandemi sürecinde kabaran faturalar vatandaşların tepkisine yol açarken sosyal medyada hemen her gün MESKİ‘nin hesaplarına tepki yağdı. Son olarak da yaylalarda yaşanan su kesintileri tepkileri iyice arttırdı.

Tepkiler sonucu Alaeddin Alkaç görevinden alınırken, Müdür Yardımcısı İrfan Korkmaz göreve getirildi.

Üç Müdür de Mersin dışında belediyelerde görev alıyordu!

Vahap Seçer döneminde MESKİ Genel Müdürlük görevini yürüten üç ismin de ortak özelliği, Mersin’de bir belediyede değil başka illerde belediyede görev alırken Mersin’e gelmiş olmaları. Erhan Bey İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden transfer edilirken, eski Müdür Alaeddin Alkaç ise Kocali Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İZSU’da uzun süre görev yapmıştı.

Güney Gazetesi’nde yer alan habere göre yeni müdür Korkmaz da Aydın Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden 2019 yılında Mersin’e transfer olmuştu.

İrfan Korkmaz

MESKİ yeni Genel Müdürü İrfan Korkmaz kimdir?

Adıyaman’ın Besni ilçesinde dünyaya gelen Korkamz, ilk ve ortaöğrenimini Mersin’de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Mezun olduktan sonra kısa bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 1997 yılında Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi bünyesinde göreve başladı. 2014-2017 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra 2017 yılında Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2019 yılında Vahap Seçer döneminde MESKİ bünyesine katıldı ve dün itibariyle MESKİ Genel Müdürü oldu. (guneygazetesi.com)

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu