Mersin'de koronavirüs nedeniyle ölen işçiye doğal ölüm raporu verildi! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

28 Eylül 2020 - 23:42

Mersin’de koronavirüs nedeniyle ölen işçiye doğal ölüm raporu verildi!

Mersin Sanayi Bölgesi’nde geçtiğimiz gün koronavirüs nedeniyle hayatına kaybeden işçiye hastane doğal ölüm raporu verdi, aile itiraz edince el yazılı ise “Covid-19” notu düşüldü.

Mersin’de koronavirüs nedeniyle ölen işçiye doğal ölüm raporu verildi!
Son Güncelleme :

04 Eylül 2020 - 11:42

0 okunma

Mersin Sanayi Bölgesi’nde geçtiğimiz gün koronavirüs nedeniyle hayatına kaybeden işçiye hastane doğal ölüm raporu verdi, aile itiraz edince el yazılı ise “Covid-19” notu düşüldü.

Olayın ortaya çıkmasının ardından CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel yaptığı açıklamada; “İnsanlarımız hayatlarını kaybederken bu neyi gizleme çabası? Hiçbir tedbir alınmadan işçiler çalıştırılıyor” ifadelerini kullandı.

Testi pozitif çıktı, doğal ölüm yazıldı!

Mersin Sanayi Bölgesi’nde son bir ayda koronavirüs salgını hızla artarken, Serbest Bölge’de bir firmada çalışan ve kronik rahatsızlığı olmasına rağmen “zorla çalıştırıldığı” ileri sürülen 37 yaşındaki işçi E.K. rahatsızlanmasının ardından Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve 31 Ağustos’ta hayatını kaybetti.

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastanede tedavi altındayken yaşamını yitiren işçinin ölüm belgesinde “Ölümün Şekli” başlığı altında resmi siteme; “Bulaşıcı olmayan hastalık (Doğal ölüm) yazıldı.

Aile itiraz etti, el yazısı ile Covid-19 yazdılar!

ANKA’da yer alan habere göre, işçinin ailesinin itirazı sonucu “Ölüm Nedeni” bölümüne doktorun el yazısı ile “Covid-19” yazısı eklendi ve imzayla paraf atıldı.

Cengiz Gökçel tepki gösterdi: Neyi gizliyorsunuz?

Mersin’de yaşanan olaya tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden işçinin ölüm raporuna ‘doğal ölüm’ yazıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Çok vahim olaylar var. Ölen işçimizin epilepsi hastası olduğu buna rağmen çalıştığını öğrendik. Testinin pozitif çıktığı, ateşinin artması sonucu yoğun bakıma alındığı ve hayatını kaybettiğini biliyoruz. Bir çok yanlış üst üste yapılmış. En vahim olanı da ölen işçimizin ölüm belgesine doğal ölüm yazılması” dedi.

CHP’li Gökçel konuşmasının devamında; “Ölen işçimizin ailesinin ve yakınlarının itirazı sonucunda başhekimlikte doktor el yazısı ile düzeltilip ‘covid 19’ yazılıp ıslak imza atılmış. İnsanlarımız hayatlarını kaybederken bu neyi gizleme çabası? Hiçbir tedbir alınmadan işçiler çalıştırılıyor. Hiçbir önlem alınmıyor. Ülkemizde vaka sayılarında yeni bir zirve yaşadığımız şu günlerde aklıselim hareket edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.