Mersin'de işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı, patron konuşmasını yasakladı! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

28 Eylül 2020 - 17:32

Mersin’de işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı, patron konuşmasını yasakladı!

Mersin’de koronavirüs salgınına yakalanan işçiler gizli mi tutuluyor? Mersin Serbest Bölge’de bir tekstil firmasında işçinin koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı. Patronlar koronavirüs iddiasını yalanlarken, işçinin konuyla ilgili konuşmasını yasakladı.

Mersin’de işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı, patron konuşmasını yasakladı!
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2020 - 22:54

0 okunma

Mersin’de koronavirüs salgınına yakalanan işçiler gizli mi tutuluyor? Mersin Serbest Bölge‘de bir tekstil firmasında işçinin koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı. Patronlar koronavirüs iddiasını yalanlarken, işçinin konuyla ilgili konuşmasını yasakladı.

“Hayatımızla oynuyorlar”

Patronlar, işçiye; “seninle kim konuşursa, sende koronavirüs olmadığını söyleyeceksin” derken, Dev Tekstil sendikası, firmada çalışan işçileri aradı.

Sendikanın telefonla ulaştığı işçiler konuyla ilgili; “Bize işveren açıklama yapmadı, yapmıyor da. Hayatımızla oynuyorlar” ifadesini kullandı.

Virüse yakalanan işçiler saklandıkça, diğer işçilere bulaşması artmaktadır

Dev Tekstil Çukurova Temsilciliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada Covid-19 salgınına yakalanan işçilerin neden saklandığını sordu.

Sendikadan yapılan açıklamada; “Bu gibi yollarla toplum sağlığının tehlikeye girmesine engel olunmalıdır. Bu gibi yollarla toplum sağlığının tehlikeye girmesine engel olunmalıdır. Virüse yakalanan işçiler saklandıkça bu işçilerle başka kimlerin temasa geçtiği öğrenilememektedir. Buda salgının daha fazla insana bulaşmasını kolaylaştırmaktadır.Mersin Serbest Bölge’de salgının yayılımından önlem almayanlar ve bu alınmayan önlemleri denetlemeyenler sorumludur.” ifadeleri kullanıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.