Koronavirüs

Mersin’de günlük vaka sayısı 300’den, aktif hasta sayısı 1200’den fazla!

Mersin'de günlük koronavirüs sayısı 02 Eylül 2020 Çarşamba günü itibariyle 300'den fazla, Mersin'de aktif hasta (covid-19 tanılı) sayısı ise 1200'ü geçti...

Mersin’de günlük koronavirüs sayısı 02 Eylül 2020 Çarşamba günü itibariyle 300’den fazla, Mersin’de aktif hasta (covid-19 tanılı) sayısı ise 1200’ü geçti. Mersin Tabip Odası güncel koronavirüs vaka sayılarını açıkladı!

Mersin Tabip Odası bugün gerçekleştirdiği (02.09.2020 Çarşamba) basın açıklamasında, pandemi sürecinin başından bu yana öneri ve eleştirilerini yetkiler ve kamuoyu ile paylaştıklarını, önerilerin ciddiye alınmasının salgının kontrol altına alınmasında yardımcı olacağını belirtti.

İktidarın önlemleri yetersizdi

Mersin Tabip Odası’nın açıklamasını okuyan Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen Türkiye genelinde 36 hekim ve 72 sağlık çalışanını Covid-19 nedeniyle kaybettiklerini, bu isimler arasında Mersin’den iki hekimin olduğunu belirtti. Önce Dr. Erdinç Şahin’i (50 yaşında) kaybettiklerini daha sonra 67 yaşındaki Dr. Turgut Erkutlu’yu kaybettiklerini belirten Antmen, 72 sağlık çalışanını öldüren bu salgına karşı iktidarın aldığı önlemlerin yetersiz olduğunu söyledi.

Mersin’de artık 300’den fazla yeni vaka görülüyor!

Sahadan aldıkları bilgilerin hiç iç açıcı olmadığını belirten Mehmet Antmen Mersin’de artık 300’den fazla yeni vakanın görüldüğünü, aktif hasta sayısının 1200’den fazla olduğunu ve hastalığı kapan sağlık çalışanı sayısının 200’ü geçtiğini belirtti.

11 Mart – 11 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki sürecin toplam 260 koronavirüs hastası ile atlatıldığını belirten Antmen, toplumsal önlemlerin gevşemesi ile 3.5 aylık dönemde vaka sayısının 10 kat arttığını söyledi.

Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, Mersin Valiliği ve Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’ne daha önce yaptıkları açıklamalarda olduğu gibi acilen alınması gereken önlemleri sıralayarak açıklamayı sonlandırdı.

Kaynak: Habereguven.com

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu