EğitimKoronavirüs

Mersin’de 400 öğretmen karantinaya alındı!

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı Mersin'de okulların durumu korkutuyor...

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı Mersin’de okulların durumu korkutuyor. Mersin Ersoy Ortaokulu‘nda 70 öğretmen ve personel karantinaya alınırken, Mersin genelinde yaklaşık 400 öğretmenin karantinada olduğu öğrenildi.

Mersin Ersoy Ortaokulu’nda 70 öğretmen ve personel karantinada!

Mersin Ersoy Ortaokulu’nun okul idaresinin WhatsApp grubundan atılan mesajda okulda 70 personelin karantinada olduğu, bir kişinin hastanede yattığı duyuruldu.

Mersin’de 400 öğretmen karantinada!

Güney Gazetesi’nin Esra Şasi Yağmur‘un haberine göre yaşanan gelişmeleri değerlendiren Eğitim-İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar; “Mersin’de öğretmenlerin kontrolsüz ve hiçbir önlem alınmadan okullara çağrılması sonucu koronavirüse yakalanan öğretmen sayısında hızlı bir artış olmuştur” dedi.

Hakan Boyar açıklamasının devamında; Mersin’de koronavirüse yakalanan ve Covid-19 bulaşan hasta ile yakın teması olan öğretmen sayısının 400’ü bulduğunu belirtti.

Boyar, 26 Ağustos’ta alınan Cumhurbaşkanlığı esnek çalışma ve MEB’in öğretmenleri okulda fazla tutmamaya çalışın talimatına rağmen bazı işgüzar idarecilerin öğretmenleri gereksiz yere okula getirmeye çalıştığını belirtti.

Öğrenci nakil ve kayıtlarında fahiş fiyatlar!

Okullardan Eğitim-İş’e ulaşan bir diğer şikayet konusunun bazı okulların öğrenci nakil ve kayıtlarında velilerden fahiş kayıt ücretleri istemesi olduğunu belirten Başkan Boyar; “Ülkemizin yaşadığı bu zor süreçte işinden çıkarılan veya aylarca dükkanını kapalı tutmak zorunda kalanların yaşadığı sıkıntının üzerine birde okullarda bu insanlardan kayıt parasının istenmesi vicdansızlıktır. Velilerimizden kayıt parası talep eden okul müdürlerin uyarılması ve haklarında gerekli yasal işlemin başlatılmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Guneygazetesi.com

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu