Mersin'de Bugün

Mersin Merkez’de boş araziler temizleniyor!

Mersin Büyükşehir Belediye ekipleri kent merkezinde, metruk ve mezbele görünümündeki boş arazilerin temizlik çalışmaları için ekip oluşturdu. Mahalle muhtarlardan gelen talep ile Toroslar, Akdeniz, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde temizlik çalışmaları yapıldı. İşte haberin detayları…

Mersin Merkez’de boş araziler temizleniyor!
22 okunma
11 Temmuz 2020 - 9:29
TAKİP ET:

Mersin Büyükşehir Belediye ekipleri kent merkezinde kapsamlı bir çalışma başlatarak mahalle aralarında bulunan boş arazileri temizledi. Merkez ilçelerde görüntü kirliliği ve tehlike oluşturan alanlar muhtarlardan gelen talepler ile temizleniyor.

Mersin Merkez’de 4 ilçede çalışmalar sürüyor!

Mersin‘in dört merkez ilçesi; Toroslar, Akdeniz, Yenişehir ve Mezitli’de muhtarlardan gelen talep ve şikayetleri değerlendiren ekipler, 1 greyder, 1 kepçe ve 2 kamyon ile temizlik çalışmaları yapıyor.

Yaz aylarında kuruyan otluk alanlar yangınlara sebep olurken, görüntü kirliliği oluşturuyor. Ayrıca zehirli ve kemirgen hayvanların yaşam alanı haline gelen bu boş araziler, vatandaşlar için gündelik yaşamda risk oluşturuyor.

Mustafa Kemal Mahalle Muhtarı Mehmet Bingöl’den teşekkür!

Büyükşehir ekipleri son olarak Toroslar ilçesi Mustafa Kemal mahallesinde çalışmalarını sürdürdü. Muhtar Mehmet Bingöl, mahallesindeki boş arazilerle ilgili sıkıntılarını Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmesinin ardından 201. ve 208. cadde üzerinde bulunan boş otluk alanlar iş makineleri ile kısa sürede temizlendi.

İşte Mustafa Kemal mahallesi muhtarı Mehmet Bingöl’ün teşekkür açıklaması:

“Sağ olsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanımız, ekipleri hemen mahallemize gönderdi. Mahallemizde çevre kirliliği oluşturan ve içerisinde yılan, cardon gibi hayvanların ürediği, mahalle halkını gündelik yaşamında rahatsız edebilen otluk alanlar temizlendi. Mahallemiz tertemiz oldu.

Mahallemizde yeni oluşturulan siteler var. Özellikle 210. ve 208. Caddelerimizde kaldırım ve asfaltımız yoktu. Mahalle halkı tozdan, dumandan perişan olmuştu. Bir ay önce Büyükşehir Belediyesi’nin yol asfalt ekipleri, caddelerimizin asfalt ve kaldırımlarını yaptı, gayet güzel oldu. Teşekkür ediyorum

Muhtar Mehmet Bingöl
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.