Mersin'de Bugün

Kurtuluş ve Kuruluş Koruluğu’nda temizlik ve bakım çalışması yapıldı!

Mersin’in Toroslar ilçesinde Cumhuriyet’in 96. yaşı dolayısıyla 96 adet fidanın dikildiği Kurtuluş ve Kuruluş Koruluğu’da Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizlik ve bakım çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalardan detaylar haberde…

Kurtuluş ve Kuruluş Koruluğu’nda temizlik ve bakım çalışması yapıldı!
9 okunma
21 Temmuz 2020 - 11:12
TAKİP ET:

Mersin’in Toroslar ilçesinde Cumhuriyet’in 96. yaşı dolayısıyla 96 adet fidanın dikildiği Kurtuluş ve Kuruluş Koruluğu’da Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizlik ve bakım çalışmaları gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri Mersin’in her noktasında günün ilk ışıklarında başlayan temizlik çalışmalarını gün aşırı sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, manevi değeri bulunan hatıra ormanı, koruluk ve mesire alanlarının bakım ve temizliğine de ayrı bir önem veriyor. Bu doğrultuda Cumhuriyet’in ilanının 96. yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle oluşturulan Kurtuluş ve Kuruluş Koruluğu’nun bakım ve temizliği, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tesviye ve mıntıka ekipleri tarafından yapıldı.

Cumhuriyet’in 96. yılında 96 adet fidan dikilmişti!

Geçtiğimiz yıl Toroslar ilçesinde 5 bin metrekare alan üzerinde oluşturulan ve Cumhuriyet’in 96. yaşı dolayısıyla 96 adet fidanın dikildiği Kurtuluş ve Kuruluş Koruluğu’nun genel bakım çalışmaları özenle tamamlandı. Çalışmalar kapsamında koruluğun yabani ot, sulama havuzları ve mıntıka temizliği yapıldı. Çitlerle korumaya alınan fidanlar ekipler tarafından düzenli olarak sulanırken, zararlı böcek ve haşeratlara karşı da ilaçlama gerçekleştiriliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.