Mersin'de Bugün

Başkan Seçer söz verdi, altyapı çalışmaları başladı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer iki hafta önce Tarsus’un Günyurdu mahallesi Atgirmez mevkiinde vatandaşlarla bir araya gelmiş ve altyapı çalışmalarının müjdesini vermişti. Atgirmez mevkiinde bugün altyapı çalışmaları başladı…

Başkan Seçer söz verdi, altyapı çalışmaları başladı!
20 okunma
10 Temmuz 2020 - 13:04
TAKİP ET:

Mersin’in doğu sınırında bulunan Tarsus’un Günyurdu mahallesi Atgirmez mevkiinde 35 yıllık sorun çözülüyor! Başkan Seçer’in iki hafta önce söz verdiği gibi bölgede altyapı sistemiyle ilgili iş makineleri çalışmaya başladı.

İki hafta önce Atgirmez‘e yaptığı ziyarette kanalizasyon sistemiyle ilgili ihalenin MESKİ tarafından yapıldığını ve hazırlıkların başladığı müjdesini veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer“Bizim yapacağımız işler günü kurtarma adına yapılmıyor. Gerçekten kalıcı olsun, gerçekten ihtiyaca cevap versin diye yapılıyor” demişti.

Başkan Seçer, bölgenin yıllardır süren altyapı sorunu için çalışmaların başlayacağını ve 2021 yılının Ocak ayı içinde tamamlanarak, faaliyete başlayacağını söylemişti.

Tarım işçileri yaşıyor!

Tarsus’a tarım arazilerinde çalışmak için gelen tarım işçilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Atgirmez mevkii, özellikle 2000’li yıllarda aldığı göçle büyüdü ve 500 haneye ulaştı.

35 yıllık yerleşim yerinde geçmiş dönemlerde söz verilmesine rağmen altyapı çalışmaları yerine getirilmedi.

6 kilometre boru döşenecek!

Binlerce vatandaşın yaşadığı mahallede, yüklenici firma tarafından yapılan altyapı çalışmaları kapsamında yaklaşık 6 kilometre boru döşenerek, yerleşim yerlerinden toplanacak atık sular arıtılarak yeniden doğaya kazandırılacak.

Proje dahilinde çeşitli çaplarda HDPE esaslı koruge boru ile kanalizasyon hattı, muayene bacası, dizel jeneratör ile birlikte paket atıksu arıtma tesisi kurularak, günde 600 metreküp atıksuyun temizlenmesi sağlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.