Mersin'de Yoğurt Pazarı'na yoğurt satan kadın heykeli video izle 2020 - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

28 Eylül 2020 - 17:52

Yoğurt Pazarı’na yoğurt satan kadın heykeli!

Mersin şehir merkezinin eskiden önemli ticaret ve sosyal buluşma alanlarından olan Yoğurt Pazarı’na, Mersin Büyükşehir Belediyesi yoğurt satan kadın heykeli yerleştirdi.

Yoğurt Pazarı’na yoğurt satan kadın heykeli!
Son Güncelleme :

03 Eylül 2020 - 10:36

0 okunma

Mersin şehir merkezinin eskiden önemli ticaret ve sosyal buluşma alanlarından olan Yoğurt Pazarı‘na, Mersin Büyükşehir Belediyesi yoğurt satan kadın heykeli yerleştirdi.

Eskiden başta yoğurt olmak üzere kıl, deri, yün, testi, çömlek gibi ürünlerin satıldığı bu sebeple Yoğurt Pazarı olarak anılan ve günümüze kadar ticari ve sosyal canlılığını sürdüren yerde her gün on binlerce insanın gelip geçiyor, dinlenmek için banklarda oturuyor.

Yoğurt Pazarı’nın tarih mirasına ve kültürel değerine sahip çıkıldı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, herkesin adını bildiği ancak bölgeye “Yoğurt Pazarı” neden denildiğini bilmediği yerin tarih mirasına ve kültürel değerine sahip çıkmak için heykel çalışması yaptı.

Bİr metre 80 santimetre yüksekliğinde olan heykelin iç konstrüksiyon malzemesi olarak demir, dış konstrüksiyon malzemesi olarak ise polyster kullanıldı. Bronz patine tekniği kullanılarak boyanan heykel yaklaşık bir ayda hazırlandı.

Vatandaşlar heykele ilgi gösterdi!

Mersin Büyükşehir Belediyesi heykeltıraşları Serdar Özdemir ve Okan Apak tarafından yapılan heykel vatandaşlardan yoğun ilgi görürken, vatandaşlar heykel önünde fotoğraf çekildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.