Mersin Üniversitesi Hastanesi'ne 800 bin TL değerinde cihaz bağışı! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

29 Eylül 2020 - 01:06

800 bin TL değerinde cihaz bağışı!

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Mersin Üniversitesi Hastanesi’ne mikrocerrahi uygulamalarında kullanılan ve 800 bin TL değerindeki SPY floresans görüntüleme cihazı hibe etti.

800 bin TL değerinde cihaz bağışı!
Son Güncelleme :

05 Eylül 2020 - 12:08

1 okunma

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Mersin Üniversitesi Hastanesi’ne mikrocerrahi uygulamalarında kullanılan ve 800 bin TL değerindeki SPY floresans görüntüleme cihazı hibe etti.

4 Eylül 2020 Cuma günü Mersin Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen hibe töreni, pandemi tedbirlerine uygun biçimde ve sınırlı katılımla yapıldı.

Törene Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Abeş, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Akansel Koç ve Prof. Dr. Türker Özkan, Vakıf Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, MEÜ Rektör Yardımsı Prof. Dr. Ali Kaya, MEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ile hastane personeli katıldı.

MEÜ Hastanesi için bu tür cihazlar lüks değil bir ihtiyaç haline geldi!

Törende konuşma yapan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, cihaz konusunu MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan’a ilettiklerini, Kızıltan’ın da ihtiyacı vakfa ilettiğini ve vakıf yöneticilerinden aynı samimiyetle cevap aldıklarını kaydetti. Mersin Üniversitesi’nin artık birçok konuda merkez bir üniversite konumuna geldiğini belirten Prof. Dr. Çamsarı, bu tür cihazların artık lüks değil bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Çamsarı konuşmasında; “İnşallah aynı hassasiyeti diğer meslek kuruluşları da gösterir. Bunu hem gelecekte bizi muayene edecek öğrencilerimiz için hem de hasta olan Mersin halkı ve ülkemiz için istiyorum.” dedi. Hatayı neredeyse sıfıra indirme ve hastanın  herhangi bir organında gereğinden fazla kayıp olmaması imkanı sunan görüntüleme cihazının farklı birimlerde aktif biçimde kullanılacağını vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, konuşmasını “İnşallah bu tür bağışlar, bu tür işbirlikleri devam eder, bizler de devletimize daha fazla yük getirmekten kurtuluruz” ifadelerini kullandı.

“İnşallah bu cihazla hastalarımız şifa bulur”

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Abeş, koronavirüs salgını döneminde verdikleri mücadeleden ötürü tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında;

“Bizim için çok önemlisiniz ve her daim cephedesiniz. Direkt bu konuyla ilgili olmasa bile diğer mücadele ettiğiniz konularda bir nebze size katkıda bulunabilecek bir mühimmatı İstanbul’dan göndermek yerine gelip burada sizlere olan şükranlarımızı bir fiil gözlerinizin içine bakarak iletmek, sizlere bir kez daha teşekkür etmek için özellikle kendimiz gelmek istedik.” ifadelerini kullandı.

MEÜ Hastanesi’ne yapılan bağışla birlikte 25 SPY cihazını hibe ettiklerini belirten Sinan Abeş, cihazın Mersin Üniversitesi’nde gerek cerrahi uygulamalara gerekse bilimsel araştırmalara katkı sağlayacağını vurgulayarak; “inşallah bu cihazla hastalarımız şifa bulur. Sizlerin yanınızdayız, sizden gelecek talepler doğrultusunda hizmet etmeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.