Mersin Üniversite Hastanesi'nde Covid-19 (koronavirüs) skandalı! Mersin'de BugünMersin'de Bugün

29 Eylül 2020 - 01:37

Mersin’de Covid-19 skandalı!

Mersin Üniversite Hastanesi’nde Covid-19 (koronavirüs) testi pozitif çıkan ve evde karantinada kaldıktan sonra iyileşip iyileşmediklerini öğrenmek için gelen vatandaşlar hastanede büyük bir skandalla karşılaştı.

Mersin’de Covid-19 skandalı!
Son Güncelleme :

04 Eylül 2020 - 13:38

4 okunma

Mersin Üniversite Hastanesi’nde Covid-19 (koronavirüs) testi pozitif çıkan ve evde karantinada kaldıktan sonra iyileşip iyileşmediklerini öğrenmek için gelen vatandaşlar hastanede büyük bir skandalla karşılaştı.

Mersin Üniversite Hastanesi’nde koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşlar, hastaneye tekrar gittiklerinde tepki çeken bir uygulamayla karşılaştı.

Hastane yetkililerinin gelen hastalara; “Ağır semptom göstermiyorsanız, test yapamayız” dediği ve vatandaşları geri çevirdiği ortaya çıktı.

Hastalık şüphesi olan insanlar test yaptırılmadan gönderiliyor!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Mersin Üniversite Hastanesi’nde yaşananlara sert tepki gösterirken; “Hastalara ne zaman test yapacaklar? Hastalık şüphesi olan kişileri test yapmadan gönderiyorlar. O vatandaşlar da kendi durumlarını bilmeden başkaları ile temas ediyor. Bu hastane yönetimi koronavirüsle mücadele değil müzakere ediyor! Hastalık şüphesi olanlara ne zaman test yapacaklar ölünce mi? İktidar mensupları her gün test yaptırabiliyor ama vatandaş hastalansa bile bir kere dahi test yaptıramıyor. Vatandaş kaderine terk edilmiş durumda” ifadelerini kullandı.

“İktidarın test anlayışı bu”

Cumhurbaşkanlığı sarayında herkesin istediği zaman test yaptırabildiğine dikkat çeken CHP’li Alpay Antmen; “Vatandaş hastalığının geçip geçmediğini ancak şansa hayatta kalırsa öğrenecek. Ölürse de yakınları korona virüs kaptığını anlamış olacak. İktidarın test anlayışı bu” dedi.

“Bakanlığın yayınladığı koronavirüs sayıları gerçeği yansıtmıyor”

Bakanlığın yayınladığı koronavirüs verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Alpay Antmen konuşmasını şu sözlerle sürdü:

“Tam bir palavra dönemi.  İktidarı yalancılık virüsü ele geçirmiş. Üç beş otel para kazanacak diye vatandaş ölüme itildi. Başkent Ankara virüsün de Başkenti oldu. Geçtiğimiz günlerde Mersin’de gerçek vaka sayıları açıklananın 10 katıydı. Şimdi 15 katına çıktı. İktidar Türkiye’yi Çin, Ankara’yı da WuhAnkara yapmaya kararlı.”

Kaynak: haberanaliz.net

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.