Koronavirüs

Mersin Serbest Bölge’de vakaların ardı arkası kesilmiyor!

Mersin Serbest Bölge'de koronavirüs (Covid-19) vakalarının ardı arkası kesilmiyor.

Mersin Serbest Bölge’de koronavirüs (Covid-19) vakalarının ardı arkası kesilmiyor. 03 Eylül 2020 Perşembe günü (bugün) yine bir tekstil firmasında koronavirüs vakaları arttığı için işçiler, müdahale talep etti.

Dev Tekstil Çukurova Temsilciliği’nin aktardığı bilgiye göre Ad.. Tekstil isimli firmada işçiler artan vakalar nedeniyle can güvenliklerinden endişe eder hale geldi. En kısa zamanda müdahale isteyen işçiler firma tarafından alınmayan önlemleri anlattı.

Covid-19’lu işçiler ile temaslı işçiler çalıştırılıyor!

Firmada çalışan işçilerin Sendika temsilciliğine anlattığına göre; Covid-19’a yakalanan işçilerin kullandığı servisteki diğer işçiler ve koronavirüslü işçilerle temasta olanlar işçiler firmada çalıştırılmaya devam ediliyor. İşçiler en kısa zamanda firmanın karantina kapsamında üretimine iki hafta ara vermesini istiyor.

Üç firmada vakalar çok artmış, işçi ölümleri yaşanmıştı!

Dev Tekstil‘in daha önce yaptığı açıklamalarda; “La.. Tekstil, St…… Konfeksiyon ve Pa…. Tekstil” firmalarında artan koronavirüs vakalarına dikkat çekmişti. Firmalarda çalışan işçilerin sendikaya yaptıkları ihbarlarda karantinanın uygulanmadığı, sosyal mesafe kuralları ve maske dağıtımının yapılmadığına vurgu yapılmıştı.

Mersin Serbest Bölge‘de tüm koronavirüs vaka haberlerini okumak için tıklayın…

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu