Koronavirüs

Mersin Serbest Bölge’de firmada 5 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı, üretime ara verilmedi!

Mersin Serbest Bölge’de faaliyet gösteren bir tekstil firmasında 5 işçi koronavirüse yakalandı. İşçilerin tedavisi hastanede yapılırken, atölyede üretime ara verilmedi.

Mersin Serbest Bölge’de koronavirüs vakaları artarak devam ediyor. T…. Konfeksiyon isimli firmada koronavirüse (Covid-19) yakalanan işçi sayısı 5’e yükseldi.

Dev Tekstil Çukurova Temsilciliği’nin aktardığı bilgiye göre; işçiler koronavirüsü yenme mücadelesi verirken, beraber çalıştığı arkadaşları ise atölyede üretime devam ediyor.

“Firma neden üretime devam etmektedir?”

Sendikadan yapılan açıklamada firmanın neden üretime devam ettiği, karantina kapsamında üretime ara verilmediği sorulurken ilgili firmayla ilgili kurumlara şu çağrı yapıldı:

“Mersin Serbest Bölge yapısı itibariyle işçilerin birbiriyle etkileşiminin fazla olduğu bir sanayi bölgesidir. Burada virüsün yayılma hızı önlem alınmazsa çok daha fazla olacaktır. Virüsü yenmek, yayılımını durdurmak işçilerin alacağı bireysel tedbirlerle olamaz. Daha kapsayıcı ve sahici önlemler almak gerekmektedir. Bu önlemleri alacak olan ise yetkililerdir.”

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu