Mersin Serbest Bölge'de bir firmada denetim yapıldı: 7 işçinin koronavirüse yakalandığı söyleniyor! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

29 Eylül 2020 - 00:28

Mersin Serbest Bölge’de bir firmada denetim yapıldı: 7 işçinin koronavirüse yakalandığı söyleniyor!

Mersin Serbest Bölge’de bir firmaya Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla denetim yapıldı. Denetimlerde Covid-19’a (koronavirüs) yakalanan işçi sayısının 7 olduğu işçilere söylenirken firmanın Pazartesi gününe kadar kapalı kalacağı bildirildi.

Mersin Serbest Bölge’de bir firmada denetim yapıldı: 7 işçinin koronavirüse yakalandığı söyleniyor!
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2020 - 2:18

1 okunma

Mersin Serbest Bölge’de bir firmaya Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla denetim yapıldı. Denetimlerde Covid-19‘a (koronavirüs) yakalanan işçi sayısının 7 olduğu işçilere söylenirken firmanın Pazartesi gününe kadar kapalı kalacağı bildirildi.

İşçilere sadece önemli biri geldiğinde maske veriliyor!

Mersin Serbest Bölge‘de bulunan M…. Konfeksiyon isimli firmada işçiler tarafından Dev Tekstil Çukurova Temsilciliği’ne aktarılan bilgilere göre; firmada sosyal mesafe kuralları uygulanmıyor. İşçilere sadece koronavirüs salgınının ilk zamanları yıkanabilir siyah bez maske verilirken, sadece önemli birisi veya bir müşteri geldiğinde göstermelik olarak maske veriliyor, klimalar açılıyor.

Şikayetlerin ardından denetim yapıldı!

İşçilerin şikayetlerinin ardından firmaya İl Hıfzıssıhha kararı ile denetim yapılırken kamera kayıtları incelenerek maskesiz çalışma yapıldığı, yemekhanede sosyal mesafe kuralı uygulanmadığı tespit edildi.

7 işçi koronavirüse yakalandı!

Firma koronavirüse yakalanan işçi sayısını gizlese de işçiler denetimle birlikte firmada şuana kadar 7 işçinin koronavirüse (Covid-19) yakalandığı bilgisine ulaştı. Firmanın Pazartesi gününe kadar kapalı olacağı ve bir işçinin daha Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Denetimden bir görüntü

Kaynak: Dev Tekstil Çukurova Temsilciliği

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.