Gündem

Mersin Büyükşehir’in 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama afişi tepki çekti!

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama afişi Mersinlilerin tepkisini çekti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama afişi Mersinlilerin tepkisini çekti. 30 Ağustos için hazırlanan ve kentin dört bir yanında bilboardlara asılan afişte, Atatürk’ün isminin vurgulanmaması dikkat çekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama afişinde büyük harflerle; “Kahramanlara selam olsun'” ifadesi yer aldı. Küçük puntolarla ve ince tip yazı ile; “Bizlere özgürlüğümüzü armağan eden Ata’mıza şehit ve gazilerimize minnetle…” ifadesi yer alırken, küçük boyutta ancak kalınlaştırılmış şekilde; “30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Hem yazı boyutu hem de Ata’mız ifadesi tepki çekti!

Kutlama mesajında Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin sadece ‘Ata’mız olarak geçmesi ve son derece küçük bir boyutta mesajın bu kısmının yazılması vatandaşların tepkisini çekti.

Mersinli vatandaşlar tepkilerini sosyal medyada ve Mersin yerel gazetelerini arayarak dile getirdi. Güney Gazetesi’ni arayan vatandaşlar; “Bu CHP’li Belediyeye yakışmadı. Böylesi kutlama mesajlarında Atatürk adı v uygulayıcı olmalıdır. AKP İktidarı zaten Atatürk’ü ve devrimlerini unutturmak için elinden geleni yaparken, CHP’li belediyelerin bu konuda daha dikkatli olması gerekmez mi?” ifadeleriyle tepkilerini gösterdi.

İşte Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos afişi

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu