Ekonomi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işçiler greve gidiyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı ve sendika grev kararı aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı ve sendika grev kararı aldı. Sendika işçileri grev kararını Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı binasına astı.

25 yıl sonra ilk kez grev kararı alındı!

25 yıl aradan sonra ilk kez Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işçiler grev kararı alırken, 1080 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinde uzlaşma sağlayamadıklarını belirten Belediye İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Dönmez, alınan grev kararını açıkladı.

CHP’nin seçim manifestosuydu!

Tüm işçilerin toplu iş sözleşmesi hakkından ve toplu iş sözleşmesiyle güçlendirilmiş ücret belirleme ve ücret artışından yararlanması gibi haklar CHP’nin seçim manifestosunu oluştururken, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ve 25 yıl aradan sonra grev kararı alınması şaşkınlık yarattı.

Ücretleri de kapsayan 22 maddede uzlaşı sağlanamadı

Sendikanın Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez grev kararını duyururken yaptığı açıklamada; ücretleri de kapsayan 22 madde üzerinde anlaşma sağlanamadığını söyledi. Grev kararının 60 gün içerisinde uygulanması gerektiğini söyleyen Sönmez, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini masada bitirmeyi istediklerini yineledi.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu