Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak? Ağustos 2020 Mersin'de BugünMersin'de Bugün

1 Ekim 2020 - 03:00

Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak?

Koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında 28 Mart’tan itibaren iptal edilen Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak? Adana-Mersin tren seferleri Ağustos-Eylül 2020’de başlayacak mı? Bilet satışları başladı mı? İşte merak edilenler…

Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak?
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2020 - 22:00

185 okunma

Koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında 28 Mart’tan itibaren iptal edilen MersinAdana tren seferleri ne zaman başlayacakAdana-Mersin tren seferleri Ağustos-Eylül 2020’de başlayacak mı? Bilet satışları başladı mı? İşte merak edilenler…

23-24 Ağustos 2020 tarihinde TCDD (TÜrkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) sitesi üzerinden arama kısmında Mersin – Adana seferi aratıldığı zaaman “Sefer bulunamadı!” uyarısı alınıyor.

Günlük 28 tren seferi yapılıyordu!

Mersin-Adana tren hattı, 11 tren istasyonu ile günde karşılıklı 28 tren seferi yapılan, ülkemizin önemli hatlarındandır. Binlerce insan günübirlik Adana-Mersin arası seyahatinde tren ulaşımını tercih ediyordu. 28 Mart’tan bu yana çok sayıda vatandaş gerek sosyal medyada gerekse haber sitelerinde tren seferlerinin yeniden başlamasını istiyordu.

Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak? Ağustos’ta başlar mı?

Seferlerin Ağustos ayında başlaması beklenmiyor. Adana ve Mersin’de artan koronavirüs vakaları nedeniyle bu hafta TCDD’de herhangi bir hareketlilik olması mümkün görünmüyor.

Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak? Eylül’de başlar mı?

Uzmanlar gerekli tedbirlerin alınması halinde tren ulaşımının da diğer ulaşımlar gibi başlatılabileceğini düşünmektedir. Mersin’de vatandaşların seferlerin başlatılması yönünde düşünceleri devam ederse Eylül ayı içerisinde bir karar verilebileceği düşünülüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.