Gündem

Mersin Adana tren seferleri ne zaman başlayacak?

Koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında 28 Mart‘tan itibaren iptal edilen Mersin-Adana tren seferleri ne zaman başlayacak? Adana-Mersin tren seferleri Haziran-Temmuz ayında başlayacak mı? İşte son bilgiler…

28 Mart tarihinde geçici süreliğine iptal edilen Mersin – Tarsus – Adana tren seferlerinin ne zaman başlayacağı merak konusuydu. MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin-Adana tren seferlerini Meclis’e taşıyarak seferlerin yeniden başlatılması gerektiğini ifade etti.

Baki Şimşek: “Mersin – Adana tren seferleri yeniden başlatılmalıdır”

Mağduriyetin yaşanmaması adına tren seferlerinin yeniden başlatılması gerektiğini vurgulayan Mersin Milletvekili Baki Şimşek; “Adana-Tarsus-Mersin arasında her gün 100 bine yakın vatandaş, işler nedeniyle günü birlik gidiş geliş yapmak mecburiyetindeler ve tren seferlerinin olmaması nedeniyle büyük zorluk çekiyorlar” diyerek Ulaştırma Bakanı’na seslenmişti.

Tren seferlerinin Haziran’da ayında başlaması beklenmiyor!

Milletvekilliği düşürülerek tutuklanan 3 eski milletvekili (2’si HDP, 1’i CHP’li) için yapılacak yürüyüşler nedeniyle Adana‘da bugünden itibaren 15 gün boyunca şehire giriş-çıkış kısıtlaması getirildi.

Bunun dışında Adana’nın seyahat yasağının son kaldırılan şehir olması ve Mersin-Adana hattında yeni koronavirüs vakalarının olduğu iddiaları nedeniyle Haziran ayında tren seferlerinin başlaması zor gözüküyor.

Mersin-Tarsus-Adana tren seferleri 1 Temmuz’dan itibaren başlayabilir!

Adana’da giriş-çıkış kısıtlamasının bitmesi (1 Temmuz’da bitmesi planlanıyor) ve bu süreçte Mersin ile Adana şehirlerinde koronavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış görülmemesi durumunda Temmuz ayı içerisinde seferlerin yeniden başlayabileceği düşünülüyor.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Öyle deniyorsa şehir içi şehirlerarası otobüsler tıklım tıklım dolu çalışıyor YHT Ler çalışıyor bunlarda virüs bulaşmıyorda sadece bölgesel trendemi bulaşıyor çok mağdurum bu konuda

  2. Benim evim tarsusta adanada çalışıyorum evime gitmek için 4 dolmuş degistiriyorum gelirlere aynı şekilde geliyorum artik bu tren seferleri bir an önce başlasın çok sıkıntı çekiyorum

Başa dön tuşu