Mersin'de Bugün

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sınavları 5 gün sürdü! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

21 Haziran’da başlayan 5 gün süren Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Sonuçlar açıklandı mı? İşte detaylar…

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sınavları 5 gün sürdü!  Sonuçlar ne zaman açıklanacak?
1.482 okunma
26 Temmuz 2020 - 10:48
TAKİP ET:

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu jüride usta oyuncuların yer aldığı oyuncu seçmeleri sınavı yaptı. 21 Temmuz’da başlayan sınavlar 5 gün sürdü. Mersin Şehir Tiyatrosu sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Sonuçlar açıklandı mı?

10 oyuncu ve 12 teknik personel alımı için yapılan sınavlara 771 kişi başvurdu. Sınavlar, ön elemenin ardından alanında mezun ve belirtilen koşullara uygun nitelikte 341 kişiyle gerçekleştirildi. Oyunculuk için sınava giren 231 aday, Cihan Ünal, Tomris Çetinel, Özlem Ersönmez, Mehmet Yılmaz, Galip Erdal, Mehmet Yaşayan gibi usta isimlerin yer aldığı jüri karşısında performans sergiledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sınav sonuçları açıklandı mı 2020?

SONUÇLAR AÇIKLANDI!

22 personel alımı için 771 kişi başvurdu, sınavlar 1 gün uzadı!

21-24 Temmuz arasında sürmesi planlanan sınavlar 771 ön başvurunun ardından 1 gün uzadı. 10’u oyuncu 12’si ise metin yazarı, dekorcu, suflör ve ışıkçı olmak üzere toplam 22 personel alımı yapılacak.

771 başvurunun yapıldığı sınavlara kriterlere uyan 341 kişi katılırken, başvuruların fazlalığı nedeniyle sınavlar 25 Temmuz Cumartesi gününe kadar sürdü.

Sınavlara Mersin dışından da çok sayıda aday katıldı. Yetenek ve eğitimlerini değerlendirerek, sanatlarını icra etmek için sınavlara giren adaylar, jüride yer alan usta isimler karşısında performanslarını sergiledi. Sınav jürisinde sanata ve tiyatroya ömrünü adamış Prof. Dr. Bozkurt Kuruç, Cihan Ünal, Tomris Çetinel, Özlem Ersönmez, Semih Çelenk, Prof. Dr. Sema Göktaş, Mehmet Yılmaz, Galip Erdal, Mehmet Yaşayan, Bengi İspir Özdülger, Serdal Gökayaz, Murat Atak ve Alev Tol yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.