Mersin'de Bugün

Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü

Ünlü yorumcu Mehtap Meral, yeni girişimi “ Şarkıcı” nın birinci yapıtı “ Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma” ve şiir kitabı “incirin içindeki arı …

Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü
11 okunma
08 Temmuz 2020 - 12:36
TAKİP ET:

Ünlü yorumcu Mehtap Meral, yeni girişimi “ Şarkıcı” nın birinci yapıtı “ Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma” ve şiir kitabı “incirin içindeki arı” ile hem dinleyicileri hem okuyucularıyla buluşuyor.

Mehtap Meral’in birinci yorumladığı eser Pir Sultan Abdal ve bedelli halk müziği sanatkarı Ali Ekber Çiçek imzalı “Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma” olmuştu. Akustik bir soundla çello ve bağlamanın sesle buluştuğu bu tahlilde türkünün klasik halini bozmadan Ruhi Su’nun deyimiyle “o yeni çiçeği” arıyor.

Girişimin 2. yapıtı Ahmet Kaya’dan “Söyle” olacak ve bilinen sanatkarların iz bırakmış ürünleri ile devam edecek

Mona Kitap’tan çıkan “İncirin İçindeki Arı” ise çevrimiçi kitap satış kanallarında ve kitap meskenlerinde okuyucusuyla buluşmayı bekliyor.

MEHTAP MERAL KİMDİR?

1983 Ankara doğumlu olan Mehtap Meral profesyonel müzik hayatına Ruhi Su Dostlar Korosu’nda korist olarak başladı. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Kısmı Keman Ana sanat kısmını bitirdi. Uzun yıllar çeşitli kurumlarda keman ve müzik muallimi olarak hizmet aldı. Çeşitli edebiyat mecmualarında şiirleri yayınlandı, günlük gazetelere röportajlar, zaviye metinleri yazdı. İki şiir kitabı yayımlandı, (Kedi Mevsimi, Ses ve Toz) Ayrıyeten Meral’in,  yirmi beş şairle gerçekleştirdiği söyleşilerden oluşan Şair Üzere Sevmek isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Kendi laf ve müziklerinden oluşan tango albümü “Aşk” ( 2011) “Yana Yana” (2016) “Yanlışlar Kraliçesi” (2019) da yayınlandı.

Yeni şiir kitabı “İncirin İçindeki Arı” önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Mehtap Meral müzik ve edebiyat çalışmalarına devam etmekte olup kendi deyimiyle sanata ve aşka çalışmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.