Konya'da düğünler ve tüm toplu organizasyonlar yasaklandı! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

1 Ekim 2020 - 04:08

Konya’da düğünler ve tüm toplu organizasyonlar yasaklandı!

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı şehirlerden olan Konya’da kafe ve işletmelerde; düğün, nişan, sünnet düğünü, nikah, kına gibi tüm toplu organizasyonlar yasaklandı.

Konya’da düğünler ve tüm toplu organizasyonlar yasaklandı!
Son Güncelleme :

01 Eylül 2020 - 23:07

4 okunma

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı şehirlerden olan Konya‘da kafe ve işletmelerde; düğün, nişan, sünnet düğünü, nikah, kına gibi tüm toplu organizasyonlar yasaklandı.

Mersin gibi koronavirüs vakalarının en çok arttığı 10 şehir arasında bulunan Konya’da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile koronavirüs (covid-19) salgının kontrol altına alınması için kafe, restoran, lokanta, çay bahçesi gibi işletmelerde; düğün, sünnet düğünü, nişan, nikah, doğum gibi organizasyonlar yasaklandı.

Toplu etkinliklerin tamamı yasaklandı!

Sadece düğünler değil, toplu olarak yapılacak olan doğum günü kutlamaları, hasta ziyaretleri, mevlit, gün gezmeleri, okul gezileri gibi her türlü sosyal etkinlik, kermes etkinlikleri ve diğer kalabalık oluşturacak organizasyonlar yasaklandı.

Mersin’de düğünler yasaklandı mı?

Covid-19 vakalarının hızla arttığı Mersin’de henüz İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu düğün ve toplu organizasyonlar için yasaklama veya kısıtlama kararı almadı. Haberi okumak için tıklayın…

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.