Kültür&Sanat

İpek Ongun kitaplarını Kır Kütüphanesine bağışladı!

Yazar İpek Ongun, Mezitli'de bulunan Kır Kütüphanesi'ne, kızı ve kendi kitaplarını bağışta bulundu...

Yazar İpek Ongun, Mezitli Belediyesi’nin desteğiyle kurulan Şehit Hava Pilotlar Rıza Soykal ve Muammer Tumay Kır Kütüphanesi’ne kızı Defne Ongun Müminoğlu ve kendi kitaplarını bağışta bulundu.

Mezitli Kadın üretici Pazarı’nda kadınların mücadelesini kaleme alarak Zoru Başaranlar isimli kitabı çıkaran Yazar İpek Ongun, Mezitli ve Mersin için bir güzelliğe daha imza attı.

Mezitli Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü ekipleri, İpek Ongun ve kızının kitaplarını alarak Mihrican Yaylasında bulunan Kır Kütüphanesine teslim etti. Kütüphane sorumlusu İzzettin Tamay, Türkiye’nin her yerinden gelen desteklerle eşsiz bir kitap arşivi oluşturduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Kitaplarımızın tamamı edebi değerinin yanında kütüphanemize ulaşana kadar geçen süreçte sayısız anıyı da barındırmasıyla çok özel bir yere sahip. Hepsi belirli bir öykünün, yaşanmışlığın içerisinde kitapseverlerimizin ellerine kadar ulaşıyor. Çok önemli dostlukların, özel birlikteliklerin yaşanmasına neden oldu. Başta Sayın İpek Ongun olmak üzere tüm kitap dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. “

“Orada mutlaka benim kitaplarımın da olmasını istedim”

Toroslar’ın tepesinde kurulan kütüphaneden çok etkilendiğini ifade eden ünlü yazar İpek Ongun;

“Kütüphane ve barındırdığı öyküleri duyunca mutlaka orada benim kitaplarım da olsun istedim. Görüşmelerimde bazı kitaplarımın kütüphanede bulunduğu bilgisini almak beni bir kez daha mutlu etti. Ben de çok özel bir yeri olması için Kızım Defne Ongun Müminoğlu’nun kitaplarının da aralarında bulunduğu 31 kitaplık seti hediye ettim. Şimdi kitaplarımın gerçekten ona değer veren özel insanların elinde olduğunu bilmenin mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu