Yayın İlkeleri ve İçerik Platformu

Amaç – Vizyon

Mersin’de Bugün 2020 yılından itibaren mersindebugun.com adresi üzerinden yayın yapan yerel bir medya kuruluşudur. Mersin’de Bugün son dakika Mersin haberleri yayınlamanın yanı sıra Mersin hakkında her konuda yazarların (site kullanıcılarının) görüşlerini özgürce paylaştığı bir yayın organıdır.

Amaç: Mersin’de yaşanan veya Mersin’i ilgilendiren her konuda yayın yapmak, fikir ve görüşleri özgürce paylaşmak ve okuyucuyu bilgilendirmek

Vizyon: Mersin hakkında gelişmelerden, kent gündeminden tarafsız bir bakış açısıyla okuyucuyu haberdar etmek ve sosyal sorumluluk içeren yayınlarla toplumsal bilinci arttırmak

Yayın anlayışının temel değerleri: Dürüst, tarafsız, sağ duyulu ve sosyal sorumluluk bilincinde

Basın Meslek İlkeleri

Mersin’de Bugün, Mersin hakkında yerel haberler ve köşe yazıları sunan bir internet sitesi olarak, yayıncılık ve gazetecilik sorumluluğuyla, iletişim özgürlüğünü halkın gerçeklerden haberdar olma hakkı sayarak, Basın Konseyi tarafından oluşturulan Basın Meslek İlkeleri‘ne uymayı taahhüt eder. Yanlış bir şekilde sunulan haberler nedeniyle tarafın yapacağı bilgilendirme üzerine yayını değiştirme veya tekzip yayınlayarak mağduriyeti giderir.

Milli Değerler

Mersin’de Bugün, Türkiye Cumhuriyeti çıkarları ile uyuşmayan, ters düşen; milli değerleri aşağılayan, karalayan hiçbir yazıya yer vermez.

Tarafsız Bakış Açısı

Mersin’de Bugün, habercilik anlayışı olarak tarafsız yayıncılık yapmaktadır. Köşe yazıları ise yazarların kendi görüşleri olup, sitenin hiçbir siyasi görüş, grup, oluşum ile bağı bulunmamaktadır.

Gizlilik

Mersin’de Bugün, okuyucuların siteye girişlerinde, iletişim kurmak için doldurdukları formda ve yorum atmak için doldurdukları mesaj bölümünde yer alan E-Posta, İsim/Soyisim ve diğer bilgilerini hiçbir kurumla paylaşmaz ve/veya hiçbir yerde yayınlamaz.

Tüm soru, öneri ve görüşleriniz için info@mersindebugun.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu