Gündem

Halkkent’e dev yapı: Taziye evi, emekli evi, kadınlar için kurs merkezi ve kreş

Mersin Büyükşehir Belediyesi vatandaşların taziye evi taleplerine yanıt vermeye başlarken, Halkkent mahallesine kurulacak entegre yapıda taziye evinin yanı sıra emekli evi, eğitim merkezi, kadınlar için kurs merkezi ve kreş de yer alacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer entegre yapının yapılacağı arazide incelemelerde bulunurken yaptığı açıklamada vatandaşlardan taziye evi talepleri geldiğini ifade ederek; “2023 yılı sonuna kadar taleplerin yoğun olduğu Toroslar ve Akdeniz’de talepleri karşılayacağız” dedi.

Güneydoğu illerinden Mersin‘e göç edenlerin kültüründe önemli bir yer tutan taziye evleri için çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Mevlana ile Kurdali mahallesinde ve Yaş Meyve Sebze Tontancı Hali’nin yakınında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Taziye evlerinin ilki Halkkent’e yapılacak!

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların taziye evi taleplerine yanıt vermeye başlarken çok amaçlı, entegre yapılar kurmayı planlıyor. Bu konuda ilk adım ise Halkkent mahallesinde atılacak.

Halkkent mahallesine yapılacak entegre yapı, 2 bin 400 metrekarelik alan üzerinde kurulacak olup, bodrum, zemin artı 3 katlı yapı toplam 4 bin 18 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. Yapının bodrum katında 45 çocuğun eğitim alabileceği bir kreş olurken, zemin kat taziye evi, emekli evi ve ticari alanlar için kullanılacak.

Yapının birinci katında 6 derslikten oluşan mesleki eğitim merkezi ile 90 kişilik konferans salonu yer alacak. İkinci ve üçüncü katlarda ise yaklaşık 340 öğrencinin eğitim alabileceği 18 derslikli dershane olacak.

Halkkent’te kalkınma sağlayacak!

Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı Halkkent mahallesinin taziye evi, emekli evi, mesleki kurs merkezi, kreş ve üniversiteye hazırlık kursu gibi birçok ihtiyacına aynı anda yanıt verecek olan entegre yapı, barındıracağı ticari alanlar, zemin kat dükkanlar ile bölgede canlanmaya ve kalkınmaya katkı sunacak. (mersin.bel.tr)

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu