Mersin'de Bugün

Mersin’de 5 gün boyunca miting, yürüyüş ve anma töreni yasaklandı!

Mersin Valiliği, il genelinde 5 gün süreyle her türlü miting, gösteri yürüyüşleri basın açıklaması, oturma eylemi, imza kampanyası gibi eylem ve etkinlikleri yasakladığını duyurdu. İşte Mersin’de eylem ve etkinlik yasak kararının ayrıntıları…

Mersin’de 5 gün boyunca miting, yürüyüş ve anma töreni yasaklandı!
61 okunma
26 Temmuz 2020 - 2:02
TAKİP ET:

Mersin Valiliği, il genelinde 5 gün süreyle her türlü miting, gösteri yürüyüşleri basın açıklaması, oturma eylemi, imza kampanyası gibi eylem ve etkinlikleri yasakladığını duyurdu.

Yasaklama kararına gerekçe olarak; “Güvenlik kuvvetlerince terör örgütlerine yönelik operasyonlar ile ilimiz ve diğer illerden alınan istihbarı bilgiler ve yapılan değerlendirmeler ışığında; toplumsal ayrışma ve kargaşaya neden olabilecek her türlü olayın önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, kamu düzeninin sağlanması genel sağlığın korunması amacıyla uzun süredir ilimizde ve ülkemizde devam eden COVİD-19 salgınının kontrol altına alınmasına yönelik çabalar” gösterildi.

Mersin’de eylem ve etkinlikler 5 günlüğüne yasaklandı!

Açıklamanın devamı şu şekilde;

“2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. Maddeleri uyarınca; her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çelenk sunma, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni vb. türdeki eylem ve etkinlikler ile 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinliklerin, ticari kimliği bulunan tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılmasının, pankart/afiş asılmasının, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (c) bentleri ile Mersin il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgeleri dâhil) 24.07.2020 tarihinden geçerli olmak üzere (5) beş gün süre ile YASAKLANMIŞTIR.”

Eylem ve etkinlik yasağı 28 Temmuz 2020 Salı günü ile sona erecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.