Mersin'de Bugün

Kılıçdaroğlu’ndan Belediye Başkanlarına: ‘Siyasete girmeyin, vatandaşla ilgilenin’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanlarının ardından il belediye başkanları ile yaptığı görüşmede; “Siyasete girmeyin, vatandaşla ilgilenin” dedi. İşte Kılıçdaroğlu’nun uyarıları…

Kılıçdaroğlu’ndan Belediye Başkanlarına: ‘Siyasete girmeyin, vatandaşla ilgilenin’
7 okunma
20 Temmuz 2020 - 12:29
TAKİP ET:

Daha önce de büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta bir araya geldiği il belediye başkanlarına ise “Siyasete girmeyin, vatandaşla ilgilenin. Siyaseti biz sizin yerinize yapıyoruz” dediği öğrenildi.

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak kurultayı öncesinde son MYK toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Pandemi dolayısıyla yaklaşık 3 aydır video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen MYK toplantısı bugün yüz yüze düzenlenecek.

Kılıçdaroğlu’nun kurultay öncesi son MYK toplantısında kurmaylarına kısa bir değerlendirmede bulunması da bekleniyor. Kurultay öncesi sırasıyla il başkanları ve büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, pandemide il belediye başkanlarının yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir belediyeleri ile il belediyeleri arasındaki iletişimin güçlü olması gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu’nun il belediye başkanlarına, “Sakın yakınmayın. ‘Belediye meclisinde çoğunluğum yok, beni engelliyorlar’ demeyin. Engelleyeceklerini zaten biliyorduk” dediği belirtildi.

MANİFESTO AÇIKLANACAK

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun partisinin 37. Olağan Kurultayı’nda CHP’nin daha önceki bazı kurultaylarında olduğu gibi kapsamlı bir manifesto açıklamaya hazırlandığı öğrenildi. CHP’nin 14. Kurultayı’nda “İlk Hedefler Bildirgesi” olarak adlandırılan ve partinin politikalarında kapsamlı değişiklikler öngören bildiriye benzer bir içerikte 37. Kurultay’da bir bildirgenin açıklanacağı ifade ediliyor.

İktidar vurgusuyla yapılacak kurultayda bu kapsamda CHP iktidarında devlet yönetiminde uygulanacak politikaların sıralanacağı, yeni anayasa, demokratik parlamenter sistem ve sosyal devlet vurgusunun yapılacağı ifade ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.