Fahrettin Koca açıkladı: Mersin'de koronavirüs vakalarında artış var! - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

1 Ekim 2020 - 03:22

Bakan Koca açıkladı: Mersin’de artış var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (covid-19) vakalarında artış olan şehirleri saydı. 1 Eylül 2020 Salı günü yaptığı açıklamada Mersin’de de artış olduğunu söyleyen Koca şu ifadeleri kullandı…

Bakan Koca açıkladı: Mersin’de artış var!
Son Güncelleme :

01 Eylül 2020 - 15:21

2 okunma

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (covid-19) vakalarında artış olan şehirleri saydı. 1 Eylül 2020 Salı günü yaptığı açıklamada Mersin‘de de artış olduğunu söyleyen Koca şu ifadeleri kullandı…

Salgının yayılmasında ana faktörün düğünler olduğunu belirten Fahrettin Koca, Hürriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada son dönemde artışın en fazla olduğu illeri sıraladı. Bakan Koca Mersin’de de koronavirüs vakalarında artış olduğunu belirtti.

Mersin ve Manisa’da da artış var!

Son dönemde artışın en fazla olduğu ilin Ankara olduğunu söyleyen Fahrettin Koca; “Konya, Kayseri, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Erzurum, Batman, Van, Ağrı da artış yaşanan iller arasında. Mersin ve Manisa’da da artış var ancak bu iki ilimizde durum daha kontrollü” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da ciddi bir artış olmadığını belirten Fahrettin Koca, hastanelerin doluluk oranlarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

Bazı illerimizde hastane sıkıntısı yaşandı!

“Bazı illerimizde hastane sıkıntısı yaşandı. Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa ve Batman’da mesela. Ama son bir hafta içinde buralardaki sorun aşıldı. Sadece Diyarbakır’da kısmen sorun var. Bu illerimize yoğun bakım takviyesi yapıyoruz. Hastanelerdeki doluluk oranı yüzde 47, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 60, ventilatör doluluk oranı yüzde 30.”

Fahrettin Koca ilk kez Mersin’i söyledi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca zaman zaman sosyal medya hesaplarından veya basın açıklaması yaparak Covid-19 vakasında artış olan şehirleri söylüyor.

Mersin’de koronavirüs vakalarında artış sıkça konuşulurken Bakan Koca ilk kez bir açıklamasında Mersin’i artış yaşanan şehirler arasında söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.