Mersin'de Bugün

MESKİ Genel Kurul Toplantısı 20 Temmuz’da yapılacak!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü yapılacak. MESKİ genel kurul toplantısında hangi maddeler konuşulacak? Toplantıda ele alınacak gündem maddeleri nelerdir? Su ücret tarifi konuşulacak mı? Su faturalarında indirim yapılacak mı? İşte genel kurul toplantısı hakkında detaylar…

MESKİ Genel Kurul Toplantısı 20 Temmuz’da yapılacak!
24 okunma
18 Temmuz 2020 - 1:48
TAKİP ET:

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Kongre Salonu’nda yapılacak MESKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı saat 14:00’da başlayacak. Toplantıda sekiz madde görüşülecek. Açılış ve yoklama ile başlayıp, bir önceki tutanak özetinin görüşüleceği toplantıda ele alınacak maddeler şunlar:

MESKİ Genel Kurul Toplantısında görüşülecek maddeler

 1. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Kadro Derece ve Kadro İptal İhdas Değişikliği Cetvelleri ile ilgili teklifin görüşülmesi.
 2. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı ile ilgili teklifin görüşülmesi.
 3. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliğine Besihane ve Hayvancılık ile Bahçe ve Seralarda İnsani Tüketim Amaçlı İçmesuyu Aboneliklerinin eklenmesine özellikle 6360 sayılı yasa ile köyden mahalleye dönüşen yerlerde yaşayan vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerek duyulmuştur.  Bu amaçla hazırlanan Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliği’ne Ekleme Yapılması Hakkındaki Yönetmelik Taslağı ile ilgili teklifin görüşülmesi.
 4. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Denetçiler Raporunun görüşülmesi.
 5. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 2019 Mali Yılı Kesin Hesap ve ekli Cetvellerinin görüşülmesi.
 6. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 2019 Mali Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.
 7. MESKİ Olağanüstü Genel Kurulunun 16/05/2020 tarih ve 2 sayılı kararı neticesinde, daha önce emlak vergi değerinin %2’si olarak uygulanan su ve kanalizasyon harcamalarına katılım payı emlak vergi değerinin %0,9’una kararın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren indirilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) Kurumunun kararı doğrultusunda, 01/01/2020 tarihinden itibaren  %2 oranında katılım payı ödemesi yapan abonelere aradaki farkın iade edilebilmesi hususunun Genel Kurulda görüşülmesi.
 8. Mersin Merkez ve Bağlı Yerlerin 2020 Yılı Su Ücret Tarifesinde belirlenen kademe aralıklarının; Mesken Tarifesi, Ferdi Konut İnşaat Tarifesi, Ferdi İşyeri İnşaat Tarifesi, Belde Tarifesi, 6360 Sayılı Kanun ile Tüzel Kişiliğini Kaybeden Köy Tarifesi, Sanayi Aboneleri Tarifesi ve İşyeri Tarifelerinde; 1. Kademe 0 m3 – 12 m3, 2. Kademe 13 m3 – 25 m3, 3. Kademe 26 m3 – 75 m3 ve 4. Kademe 76 m3 ve üzeri olarak düzenlenmesi, Mut İlçesi özelinde kademe aralığının 1. Kademe 0 m3 – 25 m3, 2. Kademe 26 m3 – 75 m3, 3. Kademe 76 m3 ve üzeri şeklinde değiştirilmesi, Ücret Tarifesinin 1.A) Maddesinde belirlenen atıksu tarifesinin, dâhil olduğu abone grubuna uygulanan birim fiyatı üzerinden %45 oranında uygulanması, Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliği’nin 24’üncü maddesine istinaden yürürlüğe konulan, Ücret Tarifesinin 3.h) Maddesi ile tahsil edilen Su ve Atıksu Tesisleri Bakım Bedelinin uygulamadan kaldırılması hususlarının Genel Kurulda görüşülmesi.

MESKİ genel kurulu canlı yayın ve haberleri Mersindebugun.com‘da olacaktır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.