Mersin'de Bugün

Mersin Büyükşehir, iş dünyasını yeni normale hazırlıyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kariyer Merkezi öncülüğünde gerçekleştirilen Dijital Liderler Mersin’de projesi tüm hızıyla sürüyor. Projenin Temmuz ayında Yeni Normal ve İş Hayatı başlığı altında çevrimiçi görüşme yapıldı. İşte görüşmenin detayları…

Mersin Büyükşehir, iş dünyasını yeni normale hazırlıyor!
10 okunma
18 Temmuz 2020 - 11:04
TAKİP ET:

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kariyer Merkezi öncülüğünde gerçekleştirilen Dijital Liderler Mersin‘de projesi tüm hızıyla sürüyor. Projenin Temmuz ayında Yeni Normal ve İş Hayatı başlığı altında çevrimiçi görüşme yapıldı.

Çevrimiçi görüşmeye 80 kişi katıldı!

Temmuz döneminin ilk konuğu Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Pamukçu oldu. İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında çevrimiçi görüşmenin moderatörlüğünü akademisyen ve yazar Dr. Umut Köksal gerçekleştirdi.

Akdeniz Orman Ürünleri Üreticileri Derneği (AKOD) Başkanı Tarık Ciğer, TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayla Harp, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Özer ve İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu üyeleri olmak üzere iş dünyasından önemli isimler de görüşmeyi izleyenler arasında yerini aldı. Farklı şehirlerden de iş insanlarının izlediği çevrimiçi görüşmeye 80 kişi katıldı.

“Kariyer Merkezi ile işgücü piyasasına destek olacak birçok çalışma yapıyoruz”

Dijital Liderler Mersin‘de projesini değerlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok“Mersin Büyükşehir Belediyesi ile iş dünyası arasında köprü vazifesi gören Kariyer Merkezimizle işgücü piyasasına destek olacak birçok çalışma yapıyoruz. 5 ay sürecek bu projede Büyükşehir olarak yeni nesil dijital argümanlarla yeni nesil belediyecilik örneklerini de veriyoruz” diye konuştu.

“Genç işsizlik çözülmesi gereken en önemli istihdam sorunlarının başında gelmektedir”

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Pamukçu, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeleri izlediklerini belirterek, bu projelerin iş dünyasına rehberlik etmesi açısından örnek teşkil ettiğini ve önümüzdeki dönemde ortak projelere hazır olduklarını ifade etti.

Pamukçu, krizlerin hayatın bir parçası olduğunu ifade ederek, “Önemli olan krizlere karşı ekonominin hangi çıkış argümanlarına sahip olduğudur. Bugün istihdam büyük bir sorun olarak gözükse de genç işsizlik özellikle çözülmesi gereken en önemli istihdam sorunlarının başında gelmektedir. Gençlerin gelecek kaygısını giderecek koruyucu ve teşvik edici tedbirlerin hayata geçirilmesi önemli. Her sektör üretim ve istihdam açısından önem arz etmektedir. Yaşanan dönem ise bizlere bazı mesajlar vermekte. Eğitim-istihdam ilişkisinde dijital genç nesil değişimin öncüsü olacak” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.