Mersin'de Bugün

Atm Parayı Eksik Verirse Ne Yapmam Gerekir?

ATM’ler zaman zaman para verirken sorun yaşatabilmektedir. Peki ATM parayı eksik verirse ne yapmam gerekir? diye merak mı ettiniz? İşte hem şubelerde bulunan ATM’lerde mesai saati içinde ve dışında hem de şube dışı ATM’lerde paranın eksik olması dışında yapmanız gerekenler…

Atm Parayı Eksik Verirse Ne Yapmam Gerekir?
Hasan Özyurt
Hasan Özyurt( h_dogucan_ozyurt@mersindebugun.com )
1 Ekim 1963'te Tarsus'ta dünyaya geldim. İlk ve ortaöğretimi Tarsus'ta aldıktan sonra üniversiteyi Samsun'da okudum. Mersin ve ekonomi ile ilgili yazılarımla sizlerleyim.
14 okunma
02 Ağustos 2020 - 0:25
TAKİP ET:

Atm’lerde para çekme işleminden sonra aldıysanız dekontunuzu, almadıysanız da hesap hareketlerinden son bir kez kontrol etmeniz yararınıza olur.

Şubelerde bulunan Atm ve Mesai Saati İçerisinde

Atm parayı eksik verdiğine eminseniz, hemen o an şubedeki güvenlik görevlisine durumu bildirmeniz gerekir. Bu süre zarfında sizden sonra atm’yi kimsenin kullanmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu tarz işlemlerin tespiti atm’nin mevcut kasası sayılarak teyit edilir. Eğer sizden sonra atm’yi kullanan kişiye atm fazla para verirse atm’nin mevcut kasasında eksiklik çıkmaz. Güvenlik görevlisi sizden dilekçe doldurmanızı ister. Oradaki yönetici vasıtasıyla da atm’nin kasası o an veya mesai bitiminde kontrol edilerek banka eksik parayı tarafınıza iade eder.

Şube Dışında Bulunan Atm’ler ve Mesai Saatleri Dışında

Atm’nin ilgili bankasının müşteri hizmetlerine telefonla arayarak o an haberdar edin ve bu işlem boyunca atm’den ayrılmayın ve başkasının atm’yi kullanmasına izin vermeyin. Müşteri hizmetleri sizin durumunuzu tespit etmeye, o sırada atm’lerin gezici görevlilerine ya da en yakın şubedeki güvenlik görevlisine durumu haberdar eder. Müşteri hizmetlerindeki görevli atm’den ayrılabilirsiniz demeden atm’yi terk etmeyin.

Paranızı Eksik Çektiğinizi Daha Sonradan Fark Ederseniz

Fark ettiğiniz an bankaya işlemi yaptığınız gün, saat ve atm’nin bulunduğu yeri açık bir şekilde ifade ederek işleminizi başlatabilirsiniz. Çünkü her atm’nin güvenlik kamerası bulunmaktadır ve sizin ifadeleriniz doğrultusunda takibini yaparak durumunuzun çözümüne yönelik çalışır.

Anlaşmazlık Durumunda Ne Yapmalıyım?

Bankanızı aramanıza rağmen bankanın sizinle ilgilenmediğini düşünüyorsanız ya da o an atm’nin güvenlik kamerasının çalışmadığını veya o ana ait işlem saatinde kamera kayıtlarının saklanmadığını söyledikleri takdirde ilgili bankayı bddk’ya şikâyet edebilir ve hukuki işlemlere başlayabilirsiniz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Mersin'de bugün ne olduysa Mersindebugun.com'da! Son dakika mersin haberleri, Mersin haber sitesi.