Koronavirüs

Öğretmenlere düzenli koronavirüs testi yapılıyor!

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi'nde eğitim veren öğretmen ve personellere düzenli olarak koronavirüs testi yapılıyor.

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nde eğitim veren öğretmen ve personellere düzenli olarak koronavirüs testi yapılıyor. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan test sırasında anaokulu ziyaret ederek sağlık personeli, öğretmen ve idarecilerle bir araya geldi.

Tüm numuneler negatif çıktı!

Düzenli olarak hijyen ve ilaçlama çalışması yapılan Çocuk Gündüz Bakım Evi’ndeki koronavirüs (covid-19) testini yapan Sağlık Memuru Mehmet Çetiner, tüm numunelerin negatif çıktığı bilgisini verdi.

Öğretmenlere sık test yapılması ve taşıyıcı olup olmadıklarından emin olunmasının yanı sıra öğrencilerin bir arada olacağı aktivitelerin yapılmaması ve bir araya geldiklerinde de mutlaka maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uygun olunması gerektiğine dikkat çeken Sağlık Memuru Mehmet Çetiner; “Sıkça el hijyenin öğrencilere hatırlatılması ve öğretmenlerinde mümkün olduğunca sık sık teste tabi tutulması gerekmektedir” diye konuştu.

En önemli görev Mezitli’de yaşayanları virüse karşı korumak

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçede yaşayanları koronavirüse karşı korumanın en önemli görev olduğunu belirterek; 

“Maske dağıtarak, ilaçlama ve hijyen sağlayarak halkımızı virüse karşı korumaya çalışıyoruz. Yine belediyemize bağlı birim ve kurumlarda uyguladığımız kurallarla virüsü vatandaşlarımızdan uzak tutmaya çalışıyoruz. Anaokulumuzda sürekli minik çocuklarımızla bir arada olan öğretmenlerimizi de testten geçirerek virüsten uzak tutmaya çalışıyoruz. Tüm testlerin negatif çıkması bizleri son derece memnun etti” ifadelerini kullandı.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu