CHP Mersin il Başkanı Adil Aktay basın toplantısı izle 26 Ağustos 2020 - Mersin'de BugünMersin'de Bugün

28 Eylül 2020 - 18:16

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay: İktidarın hatalı politikalarından en fazla çiftçiler zarar görüyor

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Venezuela’dan alınacak tarım ürünleri hakkında konuştu. Adil Aktay basın toplantısı tamamı video izle seyret 26 Ağustos 2020 Çarşamba…

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay: İktidarın hatalı politikalarından en fazla çiftçiler zarar görüyor
Son Güncelleme :

26 Ağustos 2020 - 19:15

0 okunma

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Venezuela’dan bazı tarım ürünleri ve peynir çeşitlerinin vergisiz ithalatının gündeme gelmesine tepki gösterdi, bunun iktidarın çiftçi karşıtı bir politikası olduğunu savundu.

CHP Mersin İl Binası’nda basın toplantısı yapan İl Başkanı Adil Aktay, iktidarın kendi çiftçisini desteklemek yerine niye gıda kıtlığı yaşayan Venezuela’dan gıda ve tarım ürünü ithalatı yaptığını sordu.

Hatalı politikalardan en çok çiftçiler ve hayvancılar zarar görüyor!

İktidarın ekonomide hatalı politikalar yürüttüğünü belirten CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, bu sıkıntılardan en fazla çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların zarar gördüğünü dile getirdi.

İktidar çiftçilere 175 milyar TL borçludur!

Adil Aktay çiftçilere ödenmeyen destek hakkında; “Son 14 yılda, devletin çiftçimize Tarım Kanunu gereği ödemesi gereken 175 milyar TL’lik destek ödenmemiştir.  Bu, devletin her bir çiftçi ailesine 80 bin 754 lira borçlu olduğu anlamına gelir. Diğer taraftan, özellikle son birkaç yıldır hasat zamanı açılan ithalat kapılarıyla çiftçilerimizin malının değeri pula dönmüştür” ifadelerini kullandı.

Adil Aktay’ın basın toplantısının tamamını videoda izleyebilirsiniz.

Kaynaklar: Kanal 33 ve Güney Gazetesi

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.