Politika

Sel riski altında olan dere yatakları Meclis’e taşındı!

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin'deki taşkın ve sel riski altında bulunan dere yataklarını Meclis gündemine taşıdı

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’deki taşkın ve sel riski altında bulunan dere yataklarını Meclis gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesini sunan Cengiz Gökçel, bölgede yapılan ve tamamlanmayan projeler hakkında yanıt istedi.

Her geçen yıl iklim değişikliğinin etkilerine daha fazla maruz kalındığını belirten CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, riski bölgeler için acil önlem alınması için uyarıda bulundu. Doğal afetlere bağlı can ve mal kayıplarının yaşandığını belirten Gökçel, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı.

Mersin’de dere yatakları Meclis gündemine taşındı!

Soru önergesinde; “Mersin ilinde taşkın ve sel riski altında bulunan kaç dere yatağı bulunmaktadır?” diye soran Cengiz Gökçel, bölgede yapılan ıslah ve taşkın koruma projeleri hakkında Bakan Pakdemirli’den yanıt istedi.

Cengiz Gökçel’in diğer soruları şu şekilde;

  • 2020-2023 yılları arasında kaç akarsu yatağında ıslah ve taşkın çalışması yapılması planlanmaktadır?
  • Taşkın ve sel tehlikesine yönelik en son ne zaman risk değerlendirmesi yapılmıştır? Ne sıklıkla bu değerlendirmeler yapılmaktadır?

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu