Politika

“İktidar son yıllarda Cumhuriyet değerlerini önemsizleştirmekte, Atatürk’ü unutturmaya çalışmaktadır”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gökçel mesajında iktidarın son yıllarda Cumhuriyet değerlerini önemsizleştirmekte, Atatürk’ü unutturmaya çalıştırmakta olduğunu belirtti.

CHP Mersin Milletvekili Gökçel mesajında; “98 yıl önce ordularımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin yıl dönümündeyiz” dedi. 30 Ağustos 1922 tarihinin önemine vurgu yapan Gökçel, “Ya istiklal ya ölüm şiarıyla yok olmak üzere olan bir milletin ayağa kalktığı gündür 30 Ağustos 1922” ifadelerini kullandı.

Atalarımızın çile dolu yılların sonunda bize bağımsız bir ülke bıraktığını vurgulayan CHP’li Gökçel; “Bağımsızlığı karakter edinmiş ulusumuz tek vücut olup Anadolu ve Rumeli’nin özgürlüğü için verdiği milli mücadele zaferle taçlanmıştır. Büyük zorluklar içinde kazanılan bu büyük zaferin, bu uğurda verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız” ifadelerini kullandı.

“İktidar sistematik olarak Cumhuriyet değerlerini önemsizleştirmekte, Atatürk’ü unutturmaya çalışmaktadır”

Cumhuriyetin bizlere Mustafa Kemal Atatürk tarafından emanet edildiğini ve onu yüceltmenin bir görev olduğunun belirten Cengiz Gökçel, “İktidar son yıllarda sistematik olarak cumhuriyet değerlerini önemsizleştirmekte, Büyük Önder Atatürk’ü unutturmaya çalışmaktadır. Bu durumda bize düşen görev cumhuriyet değerlerini yaşatmak ve yüceltmek, Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda uygar bir Türkiye’yi inşa etmek için yorulmadan çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

Gökçel mesajını şu sözlerle sonlandırdı:

“Büyük zaferin yıl dönümünde, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. İşgalden zafere, zaferden Cumhuriyete Büyük Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyen herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum”

Kaynak: Gazetekritik.com

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu