Eğitim

Büyükşehir, kayıt için Mersin’e gelen üniversitelileri otogarda karşılıyor!

YKS sonuçlarının açıklanması ile Mersin'deki dört üniversiteden birini kazanan öğrenciler kayıt için Mersin'e gelmeye başlarken, Mersin Büyükşehir ekipleri otogara karşılama stantı kurdu.

YKS sonuçlarının açıklanması ile Mersin’deki dört üniversiteden birini kazanan öğrenciler kayıt için Mersin‘e gelmeye başlarken, Mersin Büyükşehir ekipleri otogara karşılama stantı kurdu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne stant kurarak Mersin’e kayıt için gelen öğrencileri ve ailelerini karşılıyor. Gelen öğrenci ve ailelerine ikramlar sunuluyor, rehberlik yapılıyor ve Mersin Büyükşehir‘in öğrencilere yönelik hizmetleri anlatılıyor.

Mersin’e gelen öğrencilere rehberlik hizmeti!

Sabah 05.30’da açılan stantta, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kurs Merkezi öğretmenleri saat 18.00’a kadar öğrencileri karşılıyor. Burada meyve suyu ve su ikramının ardından gençlere bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

Görevli personel, öğrencilere kısaca Mersin’den bahsediyor, ardından Büyükşehir’in öğrencilere yönelik hizmetleri anlatılıyor. Öğrencilere otogardan gidecekleri yere ulaşım için rehberlik ediliyor.

Mersin Büyükşehir’in öğrencilere yönelik hizmetleri anlatılıyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2024’e kadar öğrencilere indirim yaparak 1 TL’den ulaşım imkanı sağlıyor. Öğrenci kenti Mersin’de iki Çamaşır Kafe açan Başkan Vahap Seçer, öğrencilerin kıyafetlerini ücretsiz yıkamasını sağlarken ayrıca Tarsus ve Mersin’deki iki devlet üniversitesinin önüne yerleştirilen çorba büfeleri ile öğrencilere kış aylarında ücretsiz çorba ve ekmek ikramı yapılıyor.

Otogarda öğrencileri karşılayan personeller, 1 Ekmek 1 Çorba, Çamaşır Kafe, ulaşım indirimi gibi konularda öğrencileri bilgilendiriyor.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu