Gündem

Büyükşehir ekipleri Nikah Salonu ve Yöreden Kafe’nin peyzaj çalışmalarına başladı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Park içerisinde yapılan Nikah Salonu ve Yöreden Kafe'nin peyzaj düzenlemesi çalışmaları başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Park içerisinde yapılan Nikah Salonu ve Yöreden Kafe‘nin peyzaj düzenlemesi çalışmaları başladı.

Nikah Salonu ve Yöreden Kafe’nin dokusuna uygun bir peyzaj projesi yapılarak, çalışmalar başlatıldı. Ekipler, tesviye çalışmalarını tamamladıktan sonra çiçek dikimi ile son dokunuşları yaparak iki mekanı da vatandaşların kullanımına hazır hale getirecek.

Nikah Salonu’na romantik hava katıldı!

Kültür Park içerisinde yapımı süren ve sahilde ilk nikah salonu olacak olan 500 kişilik Nikah Salonu’nun peyzaj çalışmaları başladı. 200 misafiri aynı anda ağırlayacak, kır düğünü konseptinde olan alana kısmi çim ekildi. Mersin’in hava koşulları dikkate alınarak dış mekana romantik bir hava verecek kartopu olarak bilinen beyaz çiçekli çit bitkileri dikildi. Denizle olan ilişkinin koparılmaması için binanın güney kısmına daha kısa boylu ve koyu mor-kırmızı renkli dodenya bitkisi dikilerek alana romantik hava katıldı.

Yöreden Kafe’ye son dokunuşlar

Mersin‘e özgü yöresel ürünlerin yer alacağı Yöreden Kafe’nin de son hazırlıkları yapıldı. Kısa süre sonra vatandaşların hizmetine sunulacak kafenin peyzaj düzenlemesine başlayan ekipler, kafenin etrafına 20 adet ahşap saksı yerleştirdi. Saksıların içerisine top şimşir ve ipomea dikimi yapıldı. Ekipler kafenin arka kısmında yapılan tesviye çalışmalarının tamamlanmasının ardından çim alan oluşturup, bu alana baston gül ve gold taflan ekimi yapacak.

Ayrıca kafenin etrafında bulunan dört parsele kafenin konseptine uygun aromatik bitkiler dikilecek.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu