Politika

Burhanettin Kocamaz: İttifak Mersin’de kurulamadı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz, Başkan Vahap Seçer'in kendisine yönelik açıklamalarına karşı suskunluğunu bozdu...

Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz, Başkan Vahap Seçer’in kendisine yönelik açıklamalarına karşı suskunluğunu bozdu. Kocamaz, Mersin’de CHP ve İYİ Parti arasında itifakın kurulamadığını belirtti.

İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi, birçok şehirde tek adayla yerel seçime girerken Mersin’de seçim dönemi ittifak kurulamadan seçime gidilmişti. Buna karşın iki parti arasında genelde bir ittifak söz konusu olduğu için Kocamaz’ın bir süre Başkan Seçer’in açıklamalarına tepki göstermediği ancak İYİ Parti Erdemli ilçe teşkilatında sessizliğini bozduğu öğrenildi.

“Bizim dönemimizdeki icraatları göremeyen vatandaşlar…”

Mersinhaberci.com’dan Gizem Ekinci‘nin haberine göre, Burhanettin Kocamaz partisinin Erdemli ilçe teşkilatı toplantısında yaptığı konuşmada; “Bizim dönemimizdeki icraatları göremeyen vatandaşlar şikayetlerini dile getiriyor, yeni yönetim ise bütün suçu önceki döneme yükleme çalışıyor. Dolayısıyla vatandaşlar eskiyi de yeniyi de çok açık seçik görüyor ve karşılaştırıyor.” ifadelerini kullandı.

Kocamaz, Akşener ile görüştü!

Konuyla alakalı olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştüğünü söyleyen Burhanettin Kocamaz, genel başkanından aldığı yanıtı ilçe teşkilatına şu şekilde aktardı: “Biz Mersin’de CHP ile ittifak yapmadık. Kurumsal olarak siz CHP’yi hedef almadan başkan ne söylüyorsa ona cevap verebilirsiniz, ve vermelisiniz.”

Kaynak: Mersin Haberci Gazetesi

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu