Politika

Alpay Antmen, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinin yasaklanmasına tepki gösterdi!

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanlığı'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinliklerini yasakladığı genelgeye tepki gösterdi...

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İçişleri Bakanlığı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinliklerini yasakladığı genelgeye tepki gösterdi. CHP’li Antmen yazılı bir açıklama yaparak 81 il valiliklerine gönderen genelgeye tepkisini dile getirdi.

Güney Gazetesi’nden Zeliha Özipek’in haberine göre Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Alpay Antmen, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İktidar gölge etmesin yeter”

“İçişleri Bakanı 81 ile genelge göndererek tebriklerin kabulü programı yapılmasını, resepsiyon düzenlenmesini yasaklamış ve çelenk sunma ile şehitlik ziyaretlerinin bile kısıtlı olmasını istemiştir. Şaşırdık mı ? Hayır. Yetmiyor, genelgede vatandaşların bayrak asmaları konusunda uyarılabileceği de belirtilmiş. Bizim halkımız bayrağımızı zaten yürekleriyle severek ve gururla asıyor. Vatandaşa kendi bayrağını bu şekilde astırmak isteyen zihniyetin bilinçaltında Atatürk’e “lanet” okuyanların sesleri var. Halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlaması için iktidara ihtiyacı yok. İktidar gölge etmesin yeter.”

“Onların derdi pandemi değil, dertleri Cumhuriyetimiz ile”

CHP’li Antmen açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu herhalde 30 Ağustos zaferi ile işgalci emperyalistleri Anadolu’dan kovan Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı olduğunu unutmuşa benziyor. Gerçi Tek adam rejiminde Saray’a tabi olan bürokrat bakanlardan başka bir şey beklemek de olanaklı değil zaten. Sorsanız bu yasakçı zihniyetlerini korona salgınına bağlayacaklar. Elbette koronavirüs ile ilgili tüm önlemler alınmalı ama Pandemi sürecinde 5 adet maskeyi bile dağıtamamış, pandemi önlemlerini sadece 11 Mart ila 11 Mayıs arasında 2 ay, o da eksik-meksik, uygulayıp, sonra sanki her şey geçmiş gibi halkı rehavete sürükleyen ve bu gün salgının çok hızla yayılmasına neden olan AKP zihniyetinin derdi pandemi değil, onların dertleri Cumhuriyetimiz ile, onların derdi milli bayramlarımızı ile. Söz konusu milli bayram olunca, konu Cumhuriyetimiz olunca, konu Lozan olunca pandemi var ama İstanbul sokaklarında hilafet çağrısı yapanlarla bir tek kol kola yürümedikleri kalıyor.”

“Çiçekleri kopartarak baharın gelişini engelleyemeyecekler”

“Milli Bayramlarımıza düşman, Cumhuriyetimize düşman, Lozan’a karşı, kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmeyen bu zihniyete diyecek çok şey var ama bilsinler ki Çiçekleri kopartarak baharın gelişini engelleyemeyecekler. Tatile çıkılmasında, milyonlarca öğrencinin sınava sokulmasında, açılışlar yapılmasında, fuarlar düzenlenmesinde virüs bulaşmıyor ama Zafer Bayramı kutlamalarında bulaşıyor öyle mi? Koronavirüsten daha tehlikeli bir virüs var. Adı da Atatürk Devrimleri Düşmanlığı Virüsü.  Bu itibarla, 30 Ağustos gibi tüm milli bayramlarımıza karşı olan bu zihniyeti esefle kınıyorum.”

Kaynak: Guneygazetesi.com

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu