Politika

“Siyaset uğruna Mersin’i feda etmeyeceğiz”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'e taziye ziyaretinde bulundu.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret hakkında konuşan Başkan Özyiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i takım kaptanı olarak gördüklerini belirterek; “Siyaset uğruna kenti feda etmeyeceğizin sözünü verdik” dedi.

“Hukukumuz kardeşlik hukukudur”

Geçtiğimiz hafta amcası Hacı Yusuf Özyiğit’i kaybeden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit‘e taziye ziyaretinde bulunan Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, Başkan Abdullah Özyiğit ile 30 yıllık dostlukları olduğunu, aynı okuldan ve aynı fakülteden mezun olduklarını belirterek; “Hukukumuz kardeşlik hukukudur Abdullah kardeşimizle. Ne biz ona bir yerlerde laf söyletiriz, ne de o bize söyletir. Dolayısıyla bu makamların hepsi gelip geçici, kardeşliğimiz ise bakidir.” ifadelerini kullandı.

“Siyaset uğruna Mersin’i feda etmeyeceğimizin sözünü verdik”

Göreve geldiklerinde siyaset uğruna Mersin‘i feda etmeyeceklerinin sözünü verdiklerini ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Muhammed Mustafa Gültak ziyaretimize geldi. Acımızı paylaşarak nezaket ziyaretinde bulundu. Bizi son derece mutlu etti. Kendisine hoş geldiniz diyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi bizim 30 yılı aşkın süredir dostluğumuz var. Siyaseten hepimiz yaşama farklı bir pencereden bakıyor olabiliriz ama bu hiçbir zaman insan ilişkilerinde bir ayrıştırma ve ötekileştirme gerektirmiyor. Dolayısıyla bu ülkede hep birlikte ve kardeşçe yaşayabileceğimiz bir ortamı tesis etmemiz gerekiyor. Bu bizim birinci önceliğimiz ve zorunluluğumuz. Provokasyonlara gelmemeli ve ülkenin huzuru için hep birlikte hareket etmeliyiz. Seçilerek göreve geldiğimizde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ve Akdeniz Belediye Başkanımız Muhammed Mustafa Gültak ile yaptığımız sohbette, siyaset uğrana kenti feda etmeyeceğimizin sözünü verdik.”

“Mersin için şanslı bir dönem var, bunu daha da pozitife çevirmek bizim görevimiz”

El birliğiyle önümüzdeki süreçte daha güzel işlere imza atacaklarını belirten Başkan Özyiğit konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Kentimizin çıkarları her zaman ön planda olacak ve kentimize hizmet etmek için el birliğiyle hareket edeceğiz. Biz gerçekten hizmet etmek istiyoruz. Mersin için şanslı bir dönem var, bunu daha pozitife çevirmek de bizim görevimiz. Akdeniz Belediye Başkanımız Muhammed Mustafa Gültak da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer da bu anlayıştadır.  Sayın Vahap Seçer’i hem abi hem de takım kaptanı olarak görüyoruz. O da bu konuda gereğini yapıyor. Önümüzdeki süreçte el birliğiyle çok daha güzel işlere imza atacağız. Ziyaretimize gelerek, taziyelerini ileten dostum Sayın Muhammed Mustafa Gültak’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu