Koronavirüs

4 Eylül 2020 Cuma koronavirüs vaka ve vefat sayıları açıklandı!

4 Eylül 2020 Cuma günü (bugün) Türkiye genelinde günlük Koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayıları belli oldu!

4 Eylül 2020 Cuma günü (bugün) Türkiye genelinde günlük Koronavirüs (covid-19) vaka ve vefat sayıları belli oldu! Türkiye’de bugün koronavirüs vaka-vefat artış-azalış nasıl oldu? Vakalar artıyor mu azalıyor mu? İşte 4 Eylül Cuma günü rakamları…

Günlük vefat sayısı 50’ye geçti!

Türkiye genelinde bugün vaka sayıları düne göre azalsa da vefat sayılarında artış devam etti. Dün 1.642 olan yeni vaka sayısı (yeni hasta sayısı) bugün 1.612 olarak açıklanırken vefat sayısı düne göre arttı ve 53 vatandaşımız daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Bugünkü iyileşen sayısı 1.021 olarak açıklanırken yeni vefatlarla birlikte koronavirüs salgını nedeniyle toplam vefat sayısı 6.564’e yükseldi.

Ağır hasta sayısında artış devam ediyor1

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 4 Eylül 2020 Cuma günü koronavirüs tablosunu değerlendirdi. İşte Bakan Koca’nın açıklaması:

Bugün 200 laboratuvarda 117.113 yeni test yapıldı. Ağır hasta sayımızda artış devam ediyor. İyileşen hasta sayımız halen yeni hasta sayımızdan az. Dönem mücadele ve tedbirde GÜÇ birliği dönemidir. Birlik olalım.

Mersin'de Bugün

Mersin'de bugün ne olduysa burada! sloganıyla yayın hayatına başlayan Mersindebugun.com, tarafsız yayın anlayışı ile son dakika Mersin haberleri sunan bir oluşumdur. Sizlerde haber veya köşe yazılarınızla bizlere destek olmak isterseniz info@mersindebugun.com 'dan iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu